پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 ژانویه 2022 | 10:44 ق.ظ
توسط دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل؛

کتاب “نفسی از نفس ” منتشر و روانه بازار شد

کتاب “نفسی از نفس ” منتشر و روانه بازار شد کتاب “نفسی از نفس ” با نگاهی به نقش حیاتی اکسیژن ، بیماری های مرتبط با آن و دستگاههای کمک تنفسی اکسیژن ساز، نبولایزر و ونتیلاتور توسط عرفان گنجی دانشجوی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل منتشر شد.

عرفان گنجی نویسنده کتاب “نفسی از نفس ” گفت: با همه گیری بیماری کووید۱۹(کرونا) مشکلات زیادی بعلت عدم وجود دستگاههای کمک تنفسی به تعداد کافی وعدم شناخت و توانایی استفاده از آن دستگاهها احساس کردم که به تبع آن تصمیم گرفتم برای کمک به وضع موجود اقدام به طراحی دستگاههای اکسیژن ساز در انواع مختلف نمایم.

وی افزود: علاوه بر طراحی و ثبت اختراع دستگاه اکسیژن ساز در انواع مختلف و چندین طرح نوآورانه دیگر اقدام به تالیف کتاب به منظور ارائه اطلاعات کافی وکمک به شناخت درست و طرز استفاده صحیح استفاده کنندگان از این دستگاهها و عیب یابی و تعمیرات دستگاههای کمک تنفسی شامل دستگاههای اکسیژن ساز ، نبولایزر و ونتیلاتور نمودم.

وی با بیان اینکه استفاده از دستگاههای پزشکی دارای خطرات و ریسک بالایی می باشد افزود: استفاده از دستگاههای پزشکی مهارت خاص خود را طلب می کند لذا در استفاده از این دستگاهها، علی الخصوص دستگاههای کمک تنفسی به هیچ وجه نباید به طور خودسرانه عمل کرد وحتما باید به دستور پزشک از آن ها استفاده شود ، همچنین تعمیرات و سرویس این دستگاهها نیز یک کارتخصصی می باشد.

نویسنده کتاب افزود: دستگاههای کمک تنفسی ازمهمترین و حیاتی ترین تجهیزات پزشکی هستندکه از آن ها در تمامی بیمارستانها ، مراکز درمانی، درمانگاهها و حتی سرای سالمندان استفاده می شود تا بدین وسیله بتوان به درمان بیماری  افرادی که دچار مشکلات تنفسی، قلبی و عروقی و … می باشند کمک کرد.

عرفان گنجی درباره کتاب “نفسی از نفس” افزود: دراین کتاب سعی شده است نقش اکسیژن در زندگی و صنعت ، بیماری های مرتبط با سیستم تنفسی به همراه نگاهی به دستگاههای اکسیژن ساز، نبولایزر  و ونتیلاتور مورد بررسی قرار گیرد که امیدوارم در راستای معرفی جامع و نحوه کاربرد صحیح این دستگاهها برای تمامی دانشجویان پزشکی، پرستاری، پیراپزشکی ، مهندسی پزشکی و تمامی علاقمندان حوزه سلامت مفید واقع شود.

وی گفت: این کتاب در دوفصل که فصل اول آن شامل نقش حیاتی اکسیژن و بیماری های مرتبط با آن و فصل دوم شامل دستگاههای کمک تنفسی اکسیژن ساز ، نبولایزر و ونتیلاتور در ۲۴۷ صفحه و با قیمت ۱۲۰ هزارتومان روانه بازار نشر شده است.

لازم به ذکر است عرفان گنجی دانشجوی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر این کتاب چندین ثبت اختراع وایده نوآورانه  در زمینه های مختلف دارد./ ساوالان خبر

کد خبر : 20313

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس