پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 21 ژانویه 2022 | 15:34 ب.ظ
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل:

هیات اقتصادی استان اردبیل به روسیه سفر می‌کند

هیات اقتصادی استان اردبیل به روسیه سفر می‌کند رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل از سفر هیاتی شامل استاندار ، مسئولان و فعالان بخش خصوصی این استان به کشور روسیه خبر داد.

حسین پیرموذن روز پنجشنبه در جلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی گفت: سفیر ایران در روسیه  از استاندار اردبیل دعوت کرده تا با همراهی هیاتی که تعداد قابل توجهی از آنها را فعالان بخش خصوصی تشکیل خواهند داد، به مسکو سفر کنند.

وی هدف از این سفر را گسترش مناسبات  اقتصادی استان اردبیل با روسیه عنوان کرد و افزود: طی این سفر دیدارهایی با مسوولان اقتصادی روسیه انجام خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: گسترش مناسبات اقتصادی با کشورهای همسایه مورد تاکید قرار گرفته و مقرر است در این سفر مبادلات تجاری و اقتصادی دو طرف بیش از گذشته افزایش یابد.

پیرموذن توسعه صادرات به کشورهای همسایه را یادآور شد و گفت:با فعالیت گمرک بیله‌سوار و راه اندازی بارانداز ریلی در پارس‌آباد مغان شاهد توسعه روز افزون مبادلات تجاری با روسیه و آذربایجان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی باید مورد حمایت جدی بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرند افزود: سرمایه‌گذاران خوبی برای سرمایه‌گذاری در این استان اعلام آمادگی کرده‌اند که با تحقق آن می‌توان به توسعه استان کمک کرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی نیازمند تسهیلات سرمایه در گردش هستند و ضروری است مدیران بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع معادن و کشاورزی اردبیل با بیان اینکه فضای کسب و کار در استان مطلوب نبوده و رتبه اعلام شده در این بخش برازنده اردبیل نیست افزود:برای تسهیل‌سازی و بهبود فضای کسب و کار لازم است قوانین مخل شناسایی شده تا محیط کسب و کار در استان ساماندهی شود چرا که رتبه فضای کسب و کار در این استان بسیار پایین است.

وی اظهار کرد:پایین بودن رتبه فضای کسب و کار نشان از نتیجه عملکرد مدیران دستگاه‌های مربوطه است که اصلاح و بهبودی آن نیازمند تسهیل‌سازی در امر تولید و سرمایه‌گذاری است.

پیرموذن اضافه کرد: بخش خصوصی در استان اردبیل با مشکلاتی در فضای کسب و کار، کسب نتیجه از بابت استعلام‌ها، جوابگو نبودن به موقع سازمان‌ها ، مشکلات مربوط به تامین اجتماعی، صادرات غیرنفتی و مسایل مرتبط با سازمان امور مالیاتی مواجه می‌باشد که باعث پایین آمدن رتبه این استان در کشور شده است./ایرنا

کد خبر : 20306

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس