پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 17 ژانویه 2022 | 14:53 ب.ظ
استاندار اردبیل در دیدار هیات رییسه شورای ائتلاف:

جریان فراگیر مردمی خدمت با حضور همه نیروهای انقلابی تشکیل شود

جریان فراگیر مردمی خدمت با حضور همه نیروهای انقلابی تشکیل شود اعضای هیات رییسه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل شامگاه روز شنبه ۲۵ دیماه با استاندار اردبیل دیدار کردند.

در این دیدار استاندار اردبیل با بیان اینکه مکتب جهانی امام علی(ع) در دنیا شکل گرفته است گفت: وظیفه داریم برای تقویت و عزتمندی این مکتب که سربلندی مردم، نظام و کشور را دربردارد، تلاش کنیم.
سیدحامد عاملی با بیان اینکه با حجم عظیمی از مطالبات و انتظارات مواجه هستیم اظهار داشت:در آغاز فعالیت دولت جدید بسیاری از پروژه ها تعطیل و تامین زیرساختهای موردنیاز واحدهای تولیدی و صنعتی نیز رها شده بود لذا تلاش برای فعال سازی آنها نظیر جاده پارس آباد-سربند- بوران، راه آهن میانه- اردبیل، فاز ۷ جاده سرچم و تامین زیرساختهای واحدهای تولیدی آغاز شد.
استاندار اردبیل به اختصاص ۳۶۰ میلیارد تومان منابع نقدی از محل سفر اخیر رییس جمهور اشاره کرد و ادامه داد: قراراست مبلغ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار به استان اختصاص یابد که در تحرک بخشی به طرحها و پروژه ها نقش مهمی دارد و ایجاد سه پست جدید برق و خط انتقال ۳۰ اینچی گاز از میانه به اردبیل آغاز شده است.
استاندار اردبیل با بیان اینکه در حوزه گردشگری برنامه ریزی مناسبی انجام نشده و فعالیتها سطحی و شعاری بوده است گفت: در حال برنامه ریزی برای حضور مستمرگردشگران خارجی در استان هستیم و این امر نیازمند زیرساختهایی نظیر هتل ۵ ستاره است که در نتیجه آن پروازهای دایمی، ارزش افزوده بالا و اشتغال پایدار حاصل خواهد شد.
رییس شورای برنامه ریزی استان با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی بسیار مهم است گفت: در صنایع تکمیلی کشاورزی مشکل داریم و افزایش درآمد کشاورزان با کشت محصولات کم آب بر با ارزش افزوده بالا و نرخ اشتغال در اولویت کاری قرار دارد.
رییس کارگروه اشتغال استان با اشاره به اهمیت موضوع بیکاری و اشتغال جوانان گفت: باید با تعریف درست و بهره گیری مناسب از ظرفیت هریک از شهرستان ها، زمینه اشتغال برای جوانان و جهش تولید فراهم گردد.
عاملی با تاکید بر اینکه آمارهای بی‌پایه و اساس را از مدیران قبول نخواهیم کرد اظهار داشت: یکی از دلایل بی اعتمادی مردم، ارائه آمارهای کذب و بی پایه در خصوص تولید و اشتغال است.
وی با تاکید بر اینکه کار غیرممکن نداریم و تاکنون به هیچ در بسته ای برخورد نکرده ایم، ادامه داد: به دلیل بی توجهی برخی مسوولان، برق یک واحد تولیدی ۸ ماه بلاتکلیف مانده بود که ظرف چند روز تامین شد بنابراین پیگیری اصل مهمی است و باید در دستورکار دستگاههای اجرایی باشد.
استاندار اردبیل با بیان اینکه مردم باید با مشاهده نتیجه امور به انقلاب و جریان انقلابی امیدوار شوند گفت: توانمندی افراد، شایسته سالاری و مقتضیات زمان را در عزل و نصب ها باید مدنظر قرار دهیم تا مدیران کارآمد به گره گشایی از امور اقدام کنند.
سیدحامد عاملی در پایان با قدردانی از نقش و دغدغه شورای ائتلاف و تشکلها و شخصیتهای فرهنگی،اجتماعی و سیاسی برای پیشرفت استان گفت: همکاری صادقانه براساس چهارچوبهای مشخص، متعهد بودن به مبانی مهمی نظیر بیانیه گام دوم انقلاب، تشکیل جریان مردمی خدمت با حضور همه نیروها و دلسوزان، اتحاد و همدلی، عدم فراموشی مردم و همراهی ویژه برنامه های دولت انتظاراتی است که از شورای ائتلاف داریم.
در این جلسه که با حضور معاون سیاسی و مدیرکل حراست استانداری اردبیل برگزار شد، رییس، دبیر و اعضای هیات رییسه شورای ائتلاف به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند.
نقش و ماموریت شورای ائتلاف، کادرسازی و ساماندهی تشکیلاتی نیروهای مردمی و انقلابی، پیگیری مطالبات عمومی، یاری دولت و مجلس و زمینه سازی هم افزایی همه نیروها و نهادها، وظیفه سنگین استاندار و مسولان در پاسخگویی و مدیریت مطالبات، ساختار فراحزبی و جبهه ای شورای ائتلاف، نقش انسجام و اتحاد در پیشرفت و قوی شدن دولت، ضرورت هوشیاری برای جلوگیری از ایجاد هرگونه شکاف بین ارکان خدمتگزاری، راه اندازی گروه مشاوران پیشرفت استان، ضرورت استقرار کامل دولت در استان، نقش استاندار در سفر اخیر ریاست جمهوری و سفر به شهرستان ها و انجام بازدیدها و ارتباط با مردم و ضرورت نقش آفرینی مشابه معاونین و مدیران، تقویت ارتباط با نیروهای انقلابی و ستادی، ضرورت توسعه نظارت بر بازار و کنترل گرانی ها، مدیریت مناسب پروژه ها و طرحهای پیشران توسعه استان،مشکل مدیران دستورالعملی و ریسک ناپذیر، راه اندازی گروه‌های جهادی و مردمی برای کمک به مدیران و ارائه تدابیر استانی برای مسائل اساسی محلی از جمله مسایلی بود که از سوی هیات رییسه شورای ائتلاف در این جلسه ارائه گردید.

کد خبر : 20264

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس