پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 ژانویه 2022 | 22:44 ب.ظ

مالیات بالاترین انفاق است

مالیات بالاترین انفاق است نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل پرداخت مالیات را با عبادت یکی عنوان و تصریح کرد: عبادت تنها در مساجد صورت نمی گیرد؛ همین که به فکر مظلوم و استقلال کشور و پر کردن سفره ایتام باشیم، عبادت بزرگی است و اجر دنیوی و اخروی دارد.

آیت الله دکتر سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در گفتگویی در خصوص مالیات و اهمیت آن اظهار کرد: ثروت این کشور متعلق به مردم است و مردم دولت را برای مدیریت این ثروت وکیل قرار داده است و مدیریت و ارائه خدمات مطلوب از طرف دولت به اخذ مالیات وابسته است.

وی با بیان اینکه مالیات حکم بیت المال را دارد، عنوان کرد: عدم پرداخت مالیات حکم تصرف بیت المال را دارد و فرد خاطی گناه نابخشودنی را مرتکب شده و مدیون همه ملت می شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه ارائه گزارش های غلط و عدم ارائه دفاتر توسط برخی افراد زرنگی نیست، بیان کرد: این کار نوعی پولشویی، دست بردن به جیب ملت، خوردن مال فقیر، از پشت خنجر زدن به کشور و ارزش های اسلامی آن است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: با نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات می توان کشور را در برابر خطرات بزرگ نفوذ دشمن و ضعف اقتصادی مصون نگه داشت، چرخ اقتصاد اکثر کشور با پرداخت مالیات می چرخد و اگر مردم ما به این موضوع اهمیت دهند علاوه بر اینکه عزت و اقتدار اقتصادی کشور حفظ می شود، تاریخ ، مدنیت و فرهنگ یک ملت تقویت و ماندگار خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: امروز مهمترین وظیفه ما کمک به حل مشکلات کشور و تامین رفاه جامعه است و این موضوع با دادن مالیات امکان پذیر است و با این کار عدالت اجتماعی در جامعه ایجاد میشود و دین خود را به تاریخ و ملت خود ادا می کنیم.

امام جمعه اردبیل با اشاره به آیه ۳۹ سوره سبأ « و ما انفقتم من شی فهو یخلفه» هر چیزی را (در راه خدا )انفاق کنید خدا عوض آن را می دهد  گفت: مالیات بالاترین انفاق است. چرا که پرداخت مالیات کشور را از خطر بزرگی چون تجزیه کشور و  در برابر افزایش قدرت دشمن مصون نگه می دارد، مالیات زیرساخت های کشور را تقویت کرده و هزینه هایی که دولت در حوزه های مهمی چون دارو و درمان متحمل می شود پوشش می دهد.

کد خبر : 20248

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس