پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 ژانویه 2022 | 12:47 ب.ظ

۶۰ هزار تومان سهمیه نان به صورت ماهانه برای هر شهروند اردبیلی پرداخت می‌شود

۶۰ هزار تومان سهمیه نان به صورت ماهانه برای هر شهروند اردبیلی پرداخت می‌شود مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: ماهانه برای هر شهروند اردبیلی ۶۰ هزار تومان یارانه نان از سوی دولت پرداخت شده که به همین منظور ۷۰ درصد یارانه‌های دولتی با هدف تنظیم بازار و حمایت از مصرف کننده هزینه می‌شود.

علی نوبخت پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان شهرستان خلخال اظهار داشت: تامین نان مورد نیاز مردم به نرخ دولتی جزو اولویتی اساسی و مهم است که به همین منظور به صورت ماهانه ۷۶۰ میلیارد ریال یارانه آرد در استان پرداخت می‌شود که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

وی بیان کرد: ماهانه برای هر شهروند اردبیلی ۶۰ هزار تومان یارانه نان از سوی دولت پرداخت می‌شود که به همین منظور ۷۰ درصد یارانه‌های دولتی با هدف تنظیم بازار و حمایت از مصرف کننده در بخش آرد و نان هزینه می‌شود که میانگین سرانه آرد مصرفی استان به میزان ۸ کیلوگرم است که در شهرستان‌هایی همچون خلخال ۱۰ کیلو و ۸۴ گرم به ازای هر نفر در طول یک ماه است.

نوبخت تصریح کرد: استاندارد نانوایی برای یک هزار و ۲۰۰ نفر در کشور یک واحد تعریف شده که میانگین تعداد نانوایی‌های فعال در استان ۵۰ درصد بیشتر از استاندارد تعریف شده کشوری است که ۵۲۰ نفر در استان اردبیل از یک واحد نانوایی بهره‌مند هستند که این مسئله در حال حاضر به عنوان اولویت اساسی است.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: سامانه جدید هوشمند توزیع آرد در استان اردبیل راه‌اندازی شده که به همین منظور پیشگیری از هر گونه سوءاستفاده از آرد یارانه برای جلوگیری از فروش آرد خارج از شبکه و افزایش نظارت بر نحوه توزیع آرد در استان اردبیل انجام می‌شود که این موضوع برای ما مورد توجه است.

وی اظهار کرد: آرد یارانه‌ای نوع یک و ۲ نانوایی‌های روغنی‌پز استان اردبیل از سال آینده حذف می‌شود و در صورت اجرای این طرح پیش‌بینی می‌شود که مصرف نان در استان اردبیل ۳۰ درصد نسبت به شرایط فعلی کاهش پیدا کند که این مسئله به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است که امری لازم و ضروری است.

کد خبر : 20227

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس