پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 3 ژانویه 2022 | 22:33 ب.ظ

۹۴مورد استاندارد ملی در استان اردبیل بازنگری شد

۹۴مورد استاندارد ملی در استان اردبیل بازنگری شد مدیرکل استاندارد استان اردبیل از بازنگری ۹۴ مورد استاندارد ملی در این استان طی ۹ ماه امسال خبر داد.

هاشم علایی روز دوشنبه با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان تنها مرجع رسمی و متولی قانونی در کشور مسئولیت تدوین و نشر استانداردها را بر عهده دارد، گفت: بررسی استانداردهایی ‌که پنج سال از تدوین آنها گذشته است از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران است و بازنگری آنها بطور مداوم انجام می‌گیرد.

وی گفت: امسال بازنگری ۸۰ استاندارد ملی در دستور کار این اداره کل قرار داشت که با تلاش کارشناسان در ۹ ماه سال جاری با انجام ۹۴ مورد بازنگری شاهد تحقق ۱۱۷ درصدی در این حوزه هستیم.

علایی افزود: استانداردهای بازنگری شده در زمینه‌های چوب و فرآورده‌های چوبی، خوراک و فراورده‌های کشاورزی، گردشگری و خدمات، اطلاعات و فناوری، برق و الکترونیک، مکانیک، مصالح ساختمانی، مدیریت کیفیت، محیط زیست و نانو بوده است.

وی هدف از تدوین و بازنگری استانداردهای ملی را به روزرسانی و ارتقای کیفیت استانداردهای ملی مطابق با نیازهای جامعه دانست و بیان کرد: علاوه بر بازنگری استانداردهای ملی، مشارکت در تدوین و تجدید نظر استانداردهای بین‌المللی در دستور کار سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارد.

وی گفت: این اداره کل با ایجاد و فعال‌سازی یک کمیته فنی متناظر استانداردهای بین‌المللی در تدوین استانداردهای بین‌المللی مشارکت فعال و موثری داشته است./ایرنا

کد خبر : 20199

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس