پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 2 ژانویه 2022 | 17:20 ب.ظ
آفاقی در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان:

کتاب و کتابخوانی نقش اساسی در پیشگیری از آسیب ها و جرایم دارد

کتاب و کتابخوانی نقش اساسی در پیشگیری از آسیب ها و جرایم دارد جلال آفاقی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، با تشریح برکات ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه، به سیاست های دستگاه قضایی در بحث پیشگیری از وقوع جرم و همچنین تعیین مجازات های جایگزین حبس اشاره نموده افزود: مجازات زندان برای هرشخص و هرجرمی کارساز نیست .

وی ادامه داد: مجازات های جایگزین حبس راهکار بسیار مطلوبی در اصلاح مجرمین می باشد. این مقام قضایی با ذکر اقدامات مدیریتی دردادگستری کل استان جهت توجه بیش از پیش قضات به تعیین مجازات های جایگزین و الزام محکومین به انجام خدمات عمومی رایگان و عام المنفعه در صدور احکام، این موضوع را جزو مولفه های ارزیابی ها دراستان دانسته، ادامه داد: نهادهای ارفاقی و دستگاههای ذیربط در اصلاح و بازسازی تاثیرگذار مجرمین می توانند کمک کار دادگستری دراین رویکرد باشند. آفاقی همچنین با اشاره به چندین نمونه از آرا قضات استان در الزام محکومین به کتابخوانی و خلاصه نویسی کتاب در موضوعات مرتبط با جرم ارتکابی ، از مدیریت کتابخانه های استان خواست درخصوص رویکرد مجازات های جایگزین، تعامل و برنامه ریزی لازم را در ارتباط بامحاکم داشته باشند.
پروانه رضا قلیزاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز دراین دیدار ضمن قدردانی ازتوجه شایسته مقام عالی قضایی استان به مباحث فرهنگی به ویژه ترویج وتوسعه فرهنگ کتابخوانی ، از آمادگی اداره کل جهت هرگونه همکاری با معاونت اجتماعی و پیشگیری دادگستری درجهت اجرای برنامه های مدنظر پیرامون مجازات های جایگزین حبس خبر داد.

کد خبر : 20190

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس