پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 30 دسامبر 2021 | 22:54 ب.ظ
استاندار اردبیل:

تخصیص ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار سفر به اردبیل در گام نخست

تخصیص ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار سفر به اردبیل در گام نخست استاندار اردبیل گفت: مرحله اول تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری به مبلغ ۳۶۰ میلیارد تومان به استان اردبیل ابلاغ شده است.

سید حامد عاملی عصر پنجشنبه در جلسه بررسی مصوبات سفر رئیس جمهور در اردبیل اظهار کرد: به دنبال سفر رئیس جمهور در اواخر مهرماه و انجام مصوبات از سوی مسئولان استانی پیگیری‌های لازم در این ۲ ماه انجام شد تا زمینه جذب بخش اول منابع را برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با اولویت خاص شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به همراه معاونت عمرانی استانداری اردبیل موظف شدند تا با تشکیل جلسات هفتگی و منظم پیگیری لازم را برای جذب و تخصیص کامل این منابع انجام داده تا پروژه‌ها در بخش‌های مختلف اجرایی شده و مردم به شکل ملموس از ثمره و نتیجه آن استفاده کنند.

استاندار اردبیل گفت: قرار است بخش عظیمی از این اعتبارات برای پروژه‌های زیرساختی و عمرانی اختصاص پیدا کند که ما تأکید کردیم دستگاه‌های مختلف اجرایی استان پروژه‌های اولویت‌دار و منفعت‌محور را به معاونت عمرانی ارائه کنند تا زمینه تخصیص منابع اعتباری برای این پروژه‌ها فراهم آید.

عاملی افزود: بخش اول اعتبارات سفر به پروژه‌هایی اختصاص می‌یابد که تا پایان امسال شاهد بهره‌برداری از آنها بوده و مردم به شکل ملموس و عینی آثار بهره‌برداری از این پروژه‌های نیمه‌تمام را مشاهده کرده و از منافع آن بهره‌مند شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان که در سفر اخیر رئیس جمهور منابعی به آنها اختصاص می‌یابد باید طرح‌های اولویت‌دار را هر چه سریع‌تر ارائه کنند که نمونه آن اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای امور عشایری با هدف خرید تانکر و تأمین نیاز آب جامعه عشایری است که انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها در این بخش انجام شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در سال آینده نیز با تنش آبی و تداوم خشکسالی روبه‌رو هستیم، انتظار می‌رود از هم اکنون طرح‌های اولویت‌دار نظیر خرید تانکر و یا تکمیل پروژه‌ها و مجتمع‌های آبرسانی روستایی در اولویت قرار گیرد تا در سال آینده در تأمین آب جامعه عشایری دچار مشکل نشویم.

عاملی از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان برای توسعه باغات دیم در سطح استان خبر داد و بیان کرد: جهاد کشاورزی باید پروژه‌های اولویت‌دار خود را در این زمینه معرفی کند تا هر چه سریع‌تر این منابع صرف طرح‌های مهم و سودمند شود.

وی از اختصاص ۱۳ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های برق‌رسانی در شهرک‌های صنعتی به ویژه احداث ۳ پست ۶۰ کیلوولت در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل خبر داد و اظهار کرد: در کنار این اعتبار، قرار شد ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز برای تکمیل تصفیه‌خانه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل اختصاص پیدا کند.

عاملی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: برای محور پارس‌آباد به سربند و تکمیل این مسیر ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، پروژه‌های آبخیزداری ۲۰ میلیارد تومان، تکمیل طرح آبیاری در پایاب سد خداآفرین ۵۰ میلیارد تومان، تکمیل پروژه سد عمارت ۵۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و احداث بیمارستان نجف‌زاده اردبیل نیز ۳۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان اختصاص پیدا کند.

استاندار اردبیل از اختصاص ۶۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام در سطح استان خبر داد و گفت: برای تکمیل تالار شهر اردبیل یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان، تکمیل سالن‌های ورزشی و استخرهای دانش‌آموزی ۱۵ میلیارد تومان، تکمیل واحدهای آموزشی نیمه‌تمام ۲۰ میلیارد تومان، تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات دانشگاه محقق اردبیلی ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان، دانشکده فناوری‌های نوین نمین ۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و دانشکده کشاورزی مشگین‌شهر ۲ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان اختصاص یابد.

عاملی افزود: برای بهسازی آسفالت راه‌های روستایی بالای ۵۰ خانوار ۳۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور اختصاص می‌یابد.

وی در ادامه ضرورت تکمیل مراکز و خانه‌های بهداشتی و همچنین فاضلاب خلخال و طرح‌های گردشگری را در مناطق مختلف یادآور شد و خاطرنشان کرد: برای تکمیل مراکز و خانه‌های بهداشت ۱۵ میلیارد تومان، فاضلاب خلخال ۱۰ میلیارد تومان و زیرساخت‌های گردشگری استان ۲۰ میلیارد تومان اختصاص می‌یابد.

رئیس شورای اداری استان اضافه کرد: برای پروژه‌های گردشگری با ۱۰ پروژه اولویت‌دار برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری در مناطق مختلف استان انجام می‌شود تا شاهد رغبت و انگیزه بیشتر سرمایه‌گذاران در این طرح‌ها باشیم.

عاملی بیان کرد: امیدواریم با تلاش و پیگیری‌های انجام شده در مناطق مختلف استان این طرح‌های اولویت‌دار تا پایان سال جاری با تأمین نقدی این منابع به مرحله نهایی بهره‌برداری برسند تا اهالی استان از ثمرات آن استفاده کنند./مهر

کد خبر : 20178

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس