پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 31 دسامبر 2021 | 12:48 ب.ظ
نماینده مردم اردبیل در مجلس:

استثنائات قانون نظام هماهنگ پرداخت حذف می‌شود

استثنائات قانون نظام هماهنگ پرداخت حذف می‌شود نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: طرحی در مجلس تهیه شده استثنائات قانون مدیریت خدمات کشوری و نظام هماهنگ پرداخت حذف شود.

صدیف بدری شامگاه پنجشنبه در برنامه زنده تلویزیونی و رادیویی «با نمایندگان» شبکه سبلان اظهار کرد: ما به دنبال عدالت در پرداخت هستیم تا همه کارکنان دولت اعم از شرکت‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی حقوق یکسانی را دریافت کنند تا بی‌عدالتی در پرداخت حقوق برطرف شود.

وی تصریح کرد: برای ما قابل قبول نیست که مدیران و کارکنان شرکت‌ها و نهادهای خاص حقوق غیرمتعارف دریافت کنند اما معلمان، کارکنان وزارت کشور و یا صدا و سیما حقوق ناچیز داشته باشند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: روز یکشنبه این طرح برای حذف استثنائات در قانون مدیریت خدمات کشوری نهایی خواهد شد تا در لایحه بودجه سال آینده نیز شاهد احقاق حقوق کارکنان و کارگران باشیم.

بدری پیشنهاد افزایش ۱۰ درصد حقوق را در لایحه ۱۴۰۱ غیرقابل قبول خواند و افزود: در شرایطی که تورم بیش از ۵۰ درصد است، دولت نباید انتظار داشته باشد که حقوق کارگران و کارکنان تنها ۱۰ درصد افزایش یابد چرا که این امر مغایر شعارهای مردمی سیزدهم است.

وی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را مطالبه به حق این صنف توصیف کرد و ادامه داد: طبق قانون حقوق بازنشستگان باید با کمترین اختلاف حقوق شاغلان پرداخت شود که این امر را شاهد نیستیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با رد شایعه حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی خاطر نشان کرد: هرگونه جراحی اقتصادی در کشور باید همراه با تدبیری کارشناسی و بررسی همه‌جانبه باشد و دولت در این زمینه در لایحه بودجه خواسته شفافی را مطرح نکرده است.

بدری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ارز ترجیحی برای دارو، گندم و نهاده‌های دامی به هیچ وجه حذف نخواهد شد و در سایر حوزه‌ها نیز کمیسیون تلفیق تصمیم‌گیری نهایی را خواهد کرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از ساماندهی نیروهای قراردادی و شرکتی در ادارات و سازمان‌های مختلف خبر داد و اظهار کرد: این نیروها با کمترین حقوق وضعیت معیشتی اسفناکی دارند و آموزش و پرورش باید برای تبدیل وضعیت آموزشیاران نهضت سوادآموزی و معلمان مدارس غیرانتفاعی با توجه به کمبود ۲۰ هزار نفری معلم اقدام شایسته‌ای را انجام دهد.

بدری در مورد رتبه‌بندی معلمان نیز تصریح کرد: این لایحه در مرحله بررسی در شورای نگهبان است که امیدواریم این لایحه گامی رو به جلو در بهبود وضعیت معیشتی معلمان باشد.

وی با انتقاد از پیشنهاد دولت در افزایش ۲ سال به عمر بازنشستگی گفت: این پیشنهاد دولت جفا در حق جوانان و اشتغال آنهاست و به هیچ وجه در مجلس با استقبال نمایندگان مجلس روبه‌رو نخواهد شد و در کمیسیون تلفیق یا صحن علنی این پیشنهاد رأی نخواهد آورد.

نماینده مجلس یازدهم افزود: دولت نباید به خاطر سو مدیریت در صندوق بازنشستگی که از این محل بدهی میلیاردی مربیان و بازیکنان پرداخت می‌شود، ۲ سال به دوران خدمت کارکنان اضافه کند./مهر

کد خبر : 20173

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس