پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 دسامبر 2021 | 22:55 ب.ظ
مدیرکل استاندارد استان اردبیل :

۷۶۳ بازرسی استاندارد از واحدهای تولیدی و خدماتی استان اردبیل انجام شد

۷۶۳ بازرسی استاندارد از واحدهای تولیدی و خدماتی استان اردبیل انجام شد مدیرکل استاندارد استان اردبیل اعلام کرد: بازرسان استاندارد در ۹ ماهه سال جاری، ۷۶۳ مورد بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی در سطح این استان انجام دادند.

هاشم علایی روز چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا با اشاره به تحقق ۹۵ درصد تکلیف قانونی در زمینه بازرسی فنی از واحدهای تولیدی تحت پوشش و تاسیسات سیلندر گاز پرکنی و سردخانه‌های استان در سال جاری گفت: این بازرسی‌ها، بر اساس تکلیف قانونی و توسط کارشناسان اداره کل و متخصصان شرکت‌های تائید صلاحیت شده بخش خصوصی انجام شده است.

وی افزود: حضور مدیر کنترل کیفیت در زمان تولید محصول، بازرسی از خط تولید و محل نگهداری مواد اولیه و کنترل مطابقت آن با شرایط استاندارد و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی از جمله مواردی است که در این بازرسی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیرکل استاندارد بیان کرد: در بازرسی‌ از واحدهای تولیدی و خدماتی بر عملکرد آنها نظارت جدی انجام می‌شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، تمدید و یا در صورت عدم رعایت شرایط استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود.

به گزارش ایرنا، تعداد ۳۷۰ واحد تولیدی با ۶۹۷ فرآورده و محصول در زمینه تولید مصالح ساختمانی، صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع شیمیایی، مکانیک فلزشناسی، بسته بندی و سلولزی، فلزات گران‌بها، برق، نساجی و مهندسی پزشکی در استان اردبیل زیر پوشش اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی قرار دارد.

هم اکنون ۲۹ آزمایشگاه تخصصی بخش خصوصی در زمینه تولید مصالح ساختمانی، کالیبراسیون، صنایع غذایی و تست مخازن خودروهای دوگانه‌سوز و پنج واحد آزمایشگاه در زمینه میکروبیولوژی با اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل همکاری دارند./ایرنا

کد خبر : 20149

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس