پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 26 دسامبر 2021 | 11:41 ق.ظ

۷۵ درصد مردم استان اردبیل کارت هوشمند ملی دریافت کردند

۷۵ درصد مردم استان اردبیل کارت هوشمند ملی دریافت کردند مدیرکل ثبت و احوال استان اردبیل گفت: تاکنون ۷۵ درصد از جمعیت واجد شرایط این استان کارت هوشمند ملی دریافت کردند.

شهرام رسولی دریافت کارت هوشمند را الزامی دانست افزود: یک میلیون و ۴۸ هزار نفر بالای ۱۵ سال استان واجد شرایط دریافت کارت ملی هستند که از این تعداد ۹۹۷ هزار و ۶۴۱ نفر نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کردند.

وی اظهار کرد: از آن تعداد تاکنون به ۷۹۱ هزار و ۷۶۳ نفر کارت ملی صادر شده و هشت هزار و ۷۲۱ کارت ملی هم در دفاتر پیشخوان آماده تحویل است.

رسولی گفت: تا کنون به ۱۹۷ هزار و ۱۵۷ نفر کارت ملی صادر نشده با توجه به ارائه خدمات توسط دستگاه‌های اجرایی از طریق کارت هوشمند ملی شهروندان باید نسبت به ثبت‌نام کارت هوشمند ملی اقدام نمایند تا در خدمات دستگاه‌های اجرایی با مشکل مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۵ دفتر پیشخوان در استان به منظور دسترسی آسان مردم ارائه خدمات می‌ کنند، گفت: ارائه خدمات به موقع  و کاهش زمان حضور مردم در ادارات و دفاتر پیشخوان از برنامه‌های مدنظر ثبت احوال است و در حال حاضر شناسنامه در کمتر از ۴۸ ساعت و بصورت روزانه صادر می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل همچنین بیان‌کرد: تنظیم و صدور اسناد هویتی افراد از حساس‌ترین مراحلی است که باید با دقت و ریزبینی خاصی انجام شود و هم‌اکنون این امر به صورت دقیق توسط کارشناسان این استان در حال انجام است بطوری‌که برای رفاه حال شهروندان در بیمارستان‌ها و آرامستان اردبیل نمایندگی ثبت احوال فعال است.

رسولی درباره اسناد هویتی و صدور شناسنامه مکانیزه در استان افزود: تاکنون بیش از ۷۰ درصد شناسنامه مردم استان به مکانیزه تغییر یافته و با راه‌اندازی سامانه استعلام هویتی در ادارات و حذف کپی مدارک هویتی در مکاتبات نظام اداری گام بزرگی در جهت خدمت به مردم برداشته شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل با بیان اینکه هر روز در این استان هشت فقره طلاق به ثبت می‌رسد، گفت: در این زمینه اردبیل رتبه پنجم کشوری را دارد.

رسولی  افزود: میزان طلاق در این استان در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است .

وی اضافه کرد: میانگین نرخ طلاق در کشور ۲.۶۷ درصد بر اساس جمعیت و نرخ استان اردبیل ۲.۶۷درصد است.

به گفته وی، میانگین سنی طلاق برای مردان در این استان ۳۶.۱۹ سال و برای زنان ۳۰.۷۰ سال می باشد.

رسولی اظهار کرد: ۲ هزار و ۲۶۸فقره طلاق در ۹ ماه سال جاری ثبت شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲ هزار و پنج فقره بود.

جمعیت استان اردبیل اردبیل تا پایان سال ۱۳۹۹ یک میلیون و ۳۲۵هزار و ۲۶۹ بوده  که ۷۰ درصد آن در مناطق شهری و ۳۰ درصد هم در مناطق روستایی زندگی می کنند. ۵۱ درصد این جمعیت را مردان و ۴۹ درصد را زنان تشکیل می دهند./ ایرنا

کد خبر : 20138

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس