سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 24 دسامبر 2021 | 14:03 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

کارکرد مصلاها باید همه‌جانبه باشد

کارکرد مصلاها باید همه‌جانبه باشد امام جمعه اردبیل با بیان اینکه نماز جمعه قلب فرهنگی شهر است، گفت: کارکرد مصلاها فقط اقامه نماز جمعه در هفته به مدت یک ساعت نیست و این اماکن باید همواره مورد استفاده قرار بگیرد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مصلای نماز جمعه مشگین‌شهر با بیان کارکردهای نماز جمعه خواستار برگزاری سمینارها ، جلسات و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در مصلاهای نماز جمعه شد.

وی در ادامه با تبیین جنگ فرهنگی دشمن و نشانه رفتن ایمان و اعتقاد و باور مردم ایران بوِیژه جوانان توسط دشمنان انقلاب اسلامی گفت: مقاومت مردم ایران در برابر حمله فرهنگی دشمن در جهان بی‌نظیر است.

امام جمعه اردبیل: کارکرد مصلاها باید همه‌جانبه باشد

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل هم گفت: عملیات احداث این مصلا که از سال ۱۳۸۷ آغاز شده بود از چند سال قبل نیمه‌تمام مانده بود اما بنا به ضرورت و نیاز منطقه از ساختمان نیمه‌کاره آن همچنان به عنوان محل اقامه نماز جمعه استفاده می‌شد.

رحمان روحی افزود: ساختمان مصلای مشگین‌شهر در سه طبقه احداث شده و کاملا هوشمند است.

وی اضافه کرد: زیربنای این ساختمان ۶ هزار و ۸۵۰ مترمربع است و تمامی مباحث ۲۰ گانه و ۲۲ گانه نظام مهندسی در احداث این بنا لحاظ شده و نوع سازه بنا بتونی با دال‌های افقی می‌باشد.

وی گفت: ساختمان این بنا طوری طراحی شده است که در مواقع ضروری می‌تواند به عنوان پناهگاه امن مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: ساختمان در سه طبقه احداث شده است که طبقه زیرزمین آن دارای کاربری فرهنگی ، ورزشی و فضای نمایشگاهی است و طبقه همکف به عنوان صحن اصلی و محل اقامه نماز و طبقه فوقانی ویژه حضور بانوان می‌باشد.

کد خبر : 20129

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس