سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 24 دسامبر 2021 | 13:59 ب.ظ
فرمانده انتظامی استان اردبیل:

زمین‌خواری ۲۱۰ میلیارد ریالی در اردبیل کشف شد

زمین‌خواری ۲۱۰ میلیارد ریالی در اردبیل کشف شد فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف زمین‌خواری به ارزش ۲۱۰ میلیارد ریال در روستای “انزاب بالا” شهرستان اردبیل خبرداد.

سردار هوشنگ حسینی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در راستای اجرای دومین مرحله طرح تشدید مبارزه با زمین‌خواری و دهمین مرحله طرح ارتقای امنیت اجتماعی و به دنبال دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر تصرف غیرمجاز اراضی ملی توسط تعدادی از ساکنان روستای انزاب بالا شهرستان اردبیل بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان اردبیل قرار گرفت.

وی اظهارکرد: با تشکیل پرونده و بررسی‌های میدانی و کارشناسی موضوع، ماموران پلیس امنیت اقتصادی از صحت گزارش‌های دریافتی اطمینان حاصل کردند.

او بیان کرد: پس از هماهنگی قضایی، ماموران پلیس امنیت اقتصادی با همراهی کارشناسان اداره منابع طبیعی اردبیل به محل اعزام و مساحت اراضی غیرقانونی تصرف شده در این روستا را ۲۰۶ هکتار اعلام کردند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل اضافه کرد: با حضور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب، پلیس امنیت اقتصادی، مسؤلان و کارشناسان ادارات منابع طبیعی، راه و شهرسازی و آب منطقه‌ای اردبیل ۶۹ هکتار از اراضی این روستا که به صورت غیرقانونی توسط ۶ روستایی تصرف شده بود رهاسازی و آزاد شد.

سردار حسینی ادامه داد: کارشناسان ارزش زمین تصرف شده را ۲۱۰ میلیارد ریال اعلام کردند.

وی با اشاره به دستگیری ۶ نفر در این رابطه گفت: متهمان به صورت غیرقانونی و با هدف زراعت، اقدام به شخم‌زنی، تصاحب و تصرف اراضی زراعی کرده بودند.

وی با بیان اینکه حفظ و حراست از بیت‌المال و اراضی دولتی از اولویت های پلیس امنیت اقتصادی است، افزود: متهمان به زمین‌خواری با تشکیل پرونده‌ای جهت سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل سیستم قضایی شدند.

کد خبر : 20123

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس