پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 24 دسامبر 2021 | 13:57 ب.ظ
معاون مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل:

۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در خلخال پرداخت شد

۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در خلخال پرداخت شد معاون مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل گفت: این بانک با پرداخت ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری ارزان قیمت به مجریان طرح‌های تولیدی بیشترین سهم اشتغال روستایی خلخال را به خود اختصاص داد.

ناصر شهابی درآئین معارفه رییس جدید بانک توسعه تعاون خلخال اظهارکرد: اعتبارتسهیلاتی یاد شده در طول ۲ سال از سوی این بانک به مجریان طرح‌های اشتغالزای  روستایی این شهرستان پرداخت شده و بیشترین سهم تسهیلات اعتباری بانک توسعه استان اردبیل است.

وی بیان کرد: امسال با پرداخت ۶۷۰ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به مجریان ۱۴۸ طرح اقتصادی و تولیدی زمینه ایجاد ۲۳۳ فرصت شغلی پایدار جدید در این استان از سوی این بانک فراهم شد.

وی اظهار کرد: از مجموع این اعتبار ۱۵۲ میلیارد ریال مربوط به طرح‌های شهرستان خلخال است که ۲۳ درصد از مجموع تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون استان اردبیل را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه در ۲ سال گذشته ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصادی خلخال از سوی بانک توسعه تعاون پرداخت شده است، گفت: میزان تسهیلات اعتباری پرداختی در این مدت دوبرابر تسهیلات پرداختی در چهار سال گذشته این شهرستان است.

شهابی اظهارکرد:  ۷۰ درصد از تسهیلات کم‌بهره بانک توسعه تعاون استان به تعاونی‌های تولیدی و شرکت‌های تعاونی پرداخت می‌شود و این بانک برای راه‌اندازی و تاسیس واحدهای تولیدی و یا کمک به راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد و نیمه‌فعال تلاش می‌کند.

معاون بانک توسعه تعاون استان اردبیل افزود: تاکنون ۵۰ درصد از تسهیلات مصوب احداث پروژه گردشگری پل معلق خلخال به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال در ۲ مرحله از محل اعتبارت تسهیلاتی کم‌بهره صندوق توسعه ملی و اشتغال پایدار روستایی به مجری این طرح پرداخت شده که با توجه به اعلام امادگی سرمایه گذار جدید برای ادامه این طرح مابقی تسهیلات مصوب به مجری جدید پرداخت خواهد شد .

وی گفت: در صورت انجام تعهدات بانک از سوی مجریان طرح‌های گردشگری خلخال و پیشرفت قابل قبول این پروژه‌ها ، بانک توسعه تعاون آماده پرداخت مراحل بعدی تسهیلات موردنیاز و مصوب کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اردبیل در این شهرستان است.

شهابی همچنین از آمادگی برای تامین و پرداخت تسهیلات متمم به مجری طرح هتل نورانی روستای مجره و نیز پرداخت تسهیلات بانکی به طرح توسعه کارخانه تولید و بسته‌بندی آب معدنی مه روز خلخال خبرداد و افزود: در صورت اداره این واحد اقتصادی به صورت تعاونی میزان کمک‌های تسهیلاتی به این واحد افزایش خواهد یافت.

در این مراسم محسن کریمی به عنوان رئیس جدید بانک توسعه تعاون شعبه خلخال معرفی و از تلاش محسن زارع رئیس قبلی این بانک تجلیل شد .

کد خبر : 20120

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس