سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 24 دسامبر 2021 | 13:35 ب.ظ
مدیرکل نوسازی مدارس اردبیل:

۱۴ درصد مدارس اردبیل هنوز بخاری گازی دارند

۱۴ درصد مدارس اردبیل هنوز بخاری گازی دارند مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: با برچیده شدن بخاری‌های نفتی و گازی، تنها ۱۴ درصد مدارس دارای بخاری گازی هستند که تلاش می‌کنیم آنها را به سیستم استاندارد تبدیل کنیم.

دولت لطفی شامگاه چهارشنبه در جریان بازدید رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس از فضاهای آموزشی شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: با سفرهای مکرر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در سال‌های اخیر اعتبارات احداث و توسعه فضاهای آموزشی در استان اردبیل ۲ برابر افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: با تخصیص به موقع اعتبارات از ردیف ملی و استانی سعی و تلاشمان بر این است تا شروع مهرماه فضاهای آموزشی مورد نیاز آموزش و پرورش را تأمین و تحویل آنها دهیم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل به تخصیص ۵۰ درصدی اعتبارات محرومیت‌زدایی در استان اشاره کرد و گفت: از این محل سهم استان اردبیل ۱۳۰ میلیارد تومان بوده که بخش عظیمی از این منابع تأمین شده است.

لطفی افزود: برای شهرستان مشگین‌شهر نیز ۱۸ میلیارد تومان از این ردیف اختصاص یافته بود که برای ساخت و نوسازی ۱۹ واحد آموزشی در قالب ۶۲ کلاس درس هزینه شده و یا در مرحله هزینه‌کرد هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ۸ پروژه خیرسازی به شکل نیمه‌تمام در شهرستان مشگین‌شهر در حال اجراست که ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان منابع ملی برای این پروژه‌ها تأمین شده تا این ۸ پروژه در مناطق شهری و روستایی به سرانجام برسد.

لطفی در مورد تعمیر و احداث سرویس‌های بهداشتی نیز اضافه کرد: ۸ میلیارد تومان منابع برای ساخت و تعمیر سرویس‌های بهداشتی به استان ابلاغ شده که سهم شهرستان ساخت ۶ سرویس بهداشتی در واحدهای آموزشی بوده تا ما بتوانیم با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار احداث و تعمیرات سرویس‌های بهداشتی را انجام دهیم.

وی اقدامات انجام شده در حوزه ارتقا سیستم گرمایشی در مدارس را یادآور شد و بیان کرد: هیچ مدرسه‌ای در شهرستان مشگین‌شهر در حال حاضر با بخاری نفتی گرم نمی‌شود و ما تلاش می‌کنیم تا بخاری‌های گازی را نیز جمع‌آوری کنیم.

لطفی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در ۳ سال اخیر در ۱۳۴ مدرسه این شهرستان در قالب ۲۷۶ کلاس درس بخاری‌های نفتی برچیده شده و در ۶ مدرسه با ۵۵ کلاس درس در صدد جمع‌آوری بخاری‌های گازی هستیم تا همه مدارس به سیستم گرمایشی ایمنی مجهز شوند.

وی تصریح کرد: در برخی از مدارس ما نیاز به تعمیر تأسیسات حرارتی داریم که در این زمینه نیز منابع مورد نیاز در نظر گرفته شده است.

لطفی گفت: با تاکید رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس قرار شد در این زمینه منابع مورد نیاز بدون محدودیت تأمین و ما به سرعت همه تعمیرات و تجهیز تأسیسات گرمایشی را در مدارس شهرستان مشگین‌شهر انجام دهیم.

وی افزود: در سال‌های گذشته ۲۲۰ هزار متر مربع ایزوگام به تخصیص قیر رایگان در مدارس استان اجرایی و عملیاتی شده تا استحکام بام واحدهای آموزشی را شاهد باشیم.

لطفی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما به اندازه کافی سهم قیر رایگان به صورت ملی را دریافت کردیم و امسال نیز به ارزش ۴۵ میلیارد تومان در این زمینه تأمین شده که ۲۰ میلیارد تومان آن نیز ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: در کنار تأمین ایزوگام برای بام واحدهای آموزشی، مابقی قیر مورد نیاز صرف آسفالت محوطه مدارس می‌شود که برنامه‌ریزی انجام شده برای فصل کاری پیش رو نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل نیاز شهرستان مشگین‌شهر را برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار اعلام کرد و ادامه داد: بخشی از این منابع از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور پیش‌بینی شده و امروز در بازدید معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس قرار شد بخش دیگری از این منابع تأمین و اختصاص یابد.

در سفر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل به مشگین‌شهر بازدید از مدرسه شبانه‌روزی قصابه انجام شد که مقرر شد این پروژه بعد از ۱۰ سال توقف مراحل اجرایی خود را در ۸۰۱ متر مربع انجام شده و منابع مورد نیاز نیز از طریق سازمان تأمین شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین از استخر نیمه‌تمام مشگین‌شهر بازدید کرد که از محل سفر رئیس جمهور برای این پروژه ۱۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته تا بعد از گذشت یک دهه این استخر به سرانجام برسد.

بازدید از مدرسه ۱۲ کلاسه حجاب که در محل جدید در حال اجراست، آغاز عملیات اجرایی مدرسه سبز در فضای ۳ هزار و ۵۳۸ متر مربعی جدید و بازدید از مدارس تخریب و بازسازی لاهرود و قره‌قیه در مشگین‌شهر از دیگر بخش‌های سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به مشگین‌شهر بود.

کد خبر : 20104

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس