سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 14 دسامبر 2021 | 11:59 ق.ظ
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل :

مجوز احداث ۷۵ واحد صنعتی در استان اردبیل صادر شد

مجوز احداث ۷۵ واحد صنعتی در استان اردبیل صادر شد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: امسال ۷۵ مجوز احداث ساختمان برای راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان صادر و کار ساخت و ساز این طرح‌های صنعتی آغاز شده است.

محمد اهلی روز دوشنبه در بازدید از اجرای چند طرح تولیدی در شهرک صنعتی خلخال اعلام کرد: این طرح‌های صنعتی در سطح  ۱۰ هکتار از اراضی شهرک‌های صنعتی اجرا می‌شود که با تکمیل و بهره‌برداری از آنها شاهد آغاز تولید و اشتغال بکار این واحدها در سال آینده خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بر اساس قوانین مربوط به شهرک‌های صنعتی کشور هرگونه ساخت و ساز در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از قانون شهرداری ها مستثنی است، افزود: اخذ مجوز و شروع عملیات ساختمانی در شهرک‌های صنعتی نیازی به دریافت مجوزهای جداگانه از دستگاه‌های اجرایی مختلف ندارد و همه امور اداری این گونه ساخت و سازهای صنعتی  توسط شرکت شهرکهای صنعتی  استان انجام می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل اظهار کرد: هزینه صدور مجوز احداث ساختمان در شهرک‌های صنعتی رایگان است و این امر همواره زمینه‌ساز کاهش هزینه‌های ساخت و ساز واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل می‌شود.

وی گفت: شهرک‌های صنعتی عاملی مهم در جهت توسعه صنعت استان محسوب می شود که در صورت هرگونه بی توجهی به حمایت از سرمایه‌گذاران آن و همچنین فقدان و کمبود زیرساخت‌های لازم فرار سرمایه‌گذاران از استان را بدنبال خواهد داشت.

اهلی افزود: صنعت استان اردبیل از ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه صنعتی برخوردار است و دستیابی به این رشد، با احداث شهرک‌های صنعتی جدید به عنوان راهکاری مناسب در جهت دستیابی به جهش سریع صنعت محسوب می‌شوند.

او گفت: تنها ۶ واحد صنعتی از مجموع واحدهای راکد شهرک صنعتی خلخال دارای سند مالکیت هستند و سایر صاحبان واحدهای فاقد سند مالکیت نیز از واگذاری محل کار تعطیل شده خود به سرمایه‌گذاران جدید بصورت استیجاری و یا ملکی خودداری می‌کردند که این مشکل با دعوت از این افراد به فرمانداری و تشکیل جلسات مختلف حل و مکان واحدهای صنعتی تعطیل شده به جوانان جویای کار این شهرستان واگذار شد./ایرنا

کد خبر : 20038

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس