سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 11 دسامبر 2021 | 12:13 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

پرستاری شغلی مقدس است

پرستاری شغلی مقدس است نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با گرامیداشت روز پرستار گفت: پرستاری منصبی قدسی و ارشمند است، پرستاران حافظ جان و سلامت مردمند.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با اشاره به محیط پرستاری که محیط پر از  استرس و خطر است، افزود: پرستاران عزیز نگهبانان بزرگ جان مردم هستند.

وی اظهار کرد: در میان اقشار جامعه برای بعضی از افشار روز تعیین کرده‌اند؛ مثل روز مادر، روز پدر، روز معلم ، روز پرستار؛ همه اینها به خاطر قدسیت این مسئولیت‌هاست، دین ما توجه بسیار ویژه‌ای به موضوعات قدسی دارد.

وی گفت:  این بزرگان هر روز و هر لحظه برای ما قدسیت و احترام دارند.

وی اظهار کرد: یک اشتباه بزرگ ما این است که خیال می کنیم پرستاری فقط در بیمارستان است در حالی که  تمام آن ثواب‌های عظیم شامل می‌شود به کسی که پدر و مادر پیری دارد و اگر آنها را در خانه سالمندان بگذارد راحت است ولی می‌گوید خودم پرستاری میکنم.

وی بیان کرد: کسی که بدون اضطرار  به آن ثواب‌های عظیم بی‌اعتنایی می‌کند و والدین خود را به خانه سالمندان می‌فرستد، او با  دین بیگانه و از انسانیت، فقیر است،فرزندانی که بعد از پیری پدر و مادر از پرستاری آنها ابا می‌کنند و به گردن همدیگر می‌اندازند و در برابر پدر و مادر دعوا می‌کنند که چقدر من از اینها پرستاری بکنم.

وی اضافه کرد:  من به عنوان کارشناس دین اعلام می‌کنم با پرستاری از پدر و مادر هم خدا در خانه ماست و هم حج و هم عمره و  هم کربلا.

کد خبر : 20015

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس