سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 نوامبر 2021 | 20:30 ب.ظ

استاندار اردبیل برای کنترل گرانی بازار ضرب‌العجل تعیین کرد

استاندار اردبیل برای کنترل گرانی بازار ضرب‌العجل تعیین کرد استاندار اردبیل گفت: در خصوص توزیع سهمیه برنج و کالاهای یارانه‌ای استان اردبیل باید بهره‌مندی دهک‌های پایین و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مد نظر قرار گیرد.

 سیدحامد عاملی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اردبیل اظهار داشت: در خصوص توزیع سهمیه برنج و کالاهای یارانه‌ای استان اردبیل باید بهره‌مندی دهک‌های پایین و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مد نظر قرار گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر حدود ۵۰ درصد از تخم‌مرغ مورد نیاز استان اردبیل در داخل استان تولید می‌شود که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌یافته، امیدواریم با افزایش تولید این رقم در آینده به ۷۰ درصد برسد.

استاندار اردبیل بیان کرد: با فعال‌سازی واحدهای تولید تخم‌مرغ در منطقه، در زمینه این محصول به مرز خودکفایی نزدیک خواهیم شد.

عاملی تصریح کرد: قیمت مرغ پرکنده در استان اردبیل پایین‌تر از مصوبه ستاد ملی تنظیم بازار است که در صورت متضرر نشدن تولیدکنندگان، افزایش نخواهد داشت ولی نرخ حواله مرغ مازاد بر مصرف استان که به مناطق دیگر صادر می‌شود، بر مبنای قیمت ستاد ملی تنظیم بازار خواهد بود.

وی اظهار کرد: کنترل بازار موضوع حساسی است و جا دارد این امر و هرگونه تصمیم‌گیری در این خصوص، با نهایت دقت و به طور عادلانه انجام گردد تا حق کسی ضایع نشود.

عاملی ادامه داد: وضعیت جوجه‌ریزی و تولید دام سبک و سنگین در استان اردبیل مناسب بوده و در زمینه نهاده‌های دامی نیز باید با تامین و توزیع به‌موقع این نهاده‌ها و اقدام برای جذب سهمیه استان، از بروز هرگونه کندی در روند تولید گوشت قرمز و سفید جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: نظارت‌ها بر بازار باید استمرار یافته و این نظارت‌ها لازم است به‌صورت تخصصی و با مد نظر قرار دادن حقوق تولیدکننده، توزیع‌کننده و مصرف‌کننده انجام شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: نیاز است تا در اقدامی ضرب‌العجل اقداماتی توسط مسئولان و دستگاه‌های اجرایی برای نظارت به بازار و کنترل قیمت‌ها در استان انجام یابد تا بتوانیم با رفع مشکلات موجود در این زمینه مشکلات معیشتی و اقتصادی را تا حدودی برطرف کنیم./تسنیم

کد خبر : 19980

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس