سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 نوامبر 2021 | 20:25 ب.ظ

احزاب سیاسی در انتصاب مدیران استانی از نخبگان حمایت کنند

احزاب سیاسی در انتصاب مدیران استانی از نخبگان حمایت کنند امام جمعه اردبیل گفت: احزاب و تشکل‌های سیاسی قبل از انتصاب مدیران استانی رزومه نخبگان را ارائه دهند.

جمعی از مسئولین احزاب و تشکل‌های سیاسی در دفتر امام جمعه اردبیل حاضر شده و در خصوص عملکرد احزاب در انتخابات و بعد از آن به بحث و گفت‌و‌گو پرداختند.

آیت الله عاملی در این نشست با اشاره به فلسفه تشکیل احزاب در نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت: احزاب باید به کمک مردم بیایند و در انتخاب افراد شایسته برای مدیریت‌های مختلف نقش‌آفرینی کنند؛ امروز جامعه تشنه افراد نخبه و توانمند در عرصه‌های مدیریتی است.

وی با گلایه از عدم بهره‌گیری مناسب از نخبگان در جایگاه‌های مهم مدیریتی افزود: نخبه‌پروری و نخبه‌شناسی و بکارگیری آن در جایگاه‌های مهم اجتماعی، باید یکی از کارکردهای مهم احزاب در استان باشد که این امر نیازمند توجه ویژه مسئولین احزاب است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل خواستار حمایت احزاب از نخبگان شد و بیان کرد: احزاب و تشکل‌های سیاسی باید بدون تعلقات حزبی افراد نخبه را برای حل شدن مشکلی از مشکلات استان حمایت کنند و پیشنهادات خود را در قالب ارائه رزومه از این نخبگان، به استانداری ارائه دهند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه دموکراسی جاری در کشور باید به یک دموکراسی آرمانی تبدیل شود اذعان کرد: در صورتی‌که مشارکت مردم با احزاب و بالعکس تنگاتنگ و در مسیر آبادانی کشور باشد می‌توانیم به آن دموکراسی آرمانی که مدنظر انقلاب است دست یابیم و در این خصوص به الگویی برای کشورهای دیگر تبدیل شویم.

آیت الله عاملی از دخالت برخی از نمایندگان استان در عزل و نصب مدیران گلایه کرد و گفت: نمایندگان مردم و برخی از مسئولان نباید فضای انتصاب مدیران را به فضای متشنج تبدیل کنند؛ چرا که این موضوع باعث می‌شود تا به دلیل رقابت‌ها و تلاش‌های بیهوده، افراد نخبه در انزوا مانده و برای حضور در مدیریت‌های کلیدی وارد عرصه نشوند.

وی با بیان اینکه باید خیرخواهی خمیرمایه احزاب اسلامی باشد اظهار داشت: دین اسلام دین خیرخواهی است؛ تنها افراد خیرخواه می‌توانند بدون در نظر گرفتن منافع شخصی در جهت رفع مشکلات مردم تلاش کنند که در این خصوص از احزاب می‌خواهم در تمامی فعالیت‌های خود به این اصل مهم توجه داشته باشند./تسنیم

کد خبر : 19974

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس