سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 نوامبر 2021 | 22:13 ب.ظ
نماینده مردم گرمی در مجلس:

زنگ خطر مهاجرت جوانان از گرمی/دولت انزوای مناطق مرزی را جدی بگیرد

زنگ خطر مهاجرت جوانان از گرمی/دولت انزوای مناطق مرزی را جدی بگیرد نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: محرومیت در شهرستان گرمی در حالی بیداد می‌کند که مردم این منطقه مرزی از دولتی که با تمام توان به آن رأی داده‌اند انتظار حمایت جدی دارند.

 ولی اسماعیلی بعد از ظهر شنبه در دیدار عمومی استاندار اردبیل با مردم شهرستان گرمی اظهار کرد: ایجاد تحول در منطقه محروم و مرزی شهرستان گرمی یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم و مسئولان استان باشد، چرا که مردم این مناطق که اغلب ساکنان روستا و عشایر هستند، از دولتی که با رأی خودشان بر سر کار آمده انتظار حمایت جدی دارند که این چشم‌داشت کاملاً به حق است.

وی با تاکید بر مهاجرت قشر جوان از شهرستان گرمی این موضوع را مشکل جدی و بحرانی سال‌های آینده گرمی دانست و افزود: در صورتی که دولت به مردمان محروم شهرستان مرزی گرمی توجهی نداشته باشد در سال‌های آینده علناً فرد جوانی را در این شهرستان نخواهیم داشت، چرا که به دنبال بیکاری، تشدید وضعیت و مشکلات معیشتی و اقتصادی بیشتر جوانان زندگی در شهرهای بزرگ را به ابقاء در این شهر ترجیح می‌دهند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی حاشیه‌نشینی، آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد را از تبعات مهاجرت و مشکلات اقتصادی عنوان و تصریح کرد: تمام زمینه و بسترهای لازم برای ایجاد اشتغال گسترده در شهرستان گرمی مهیاست اما همتی که بتواند از این شرایط به نحو احسن و به نفع مردم منطقه استفاده کند، نداریم.

اسماعیلی همچنین خاطرنشان کرد: چند باب کارخانه بزرگ در شهرستان گرمی در حال‌حاضر آماده بهره‌برداری است و در صورت تلاش و حمایت مسئولان تا چند ماه آینده با ظرفیت بالای اشتغال می‌توانیم شاهد راه‌اندازی این مجموعه‌های تولیدی و صنعتی در منطقه باشیم.

وی ضمن گلایه از دولت به دلیل بی‌توجهی به مردم مناطق محروم و مرزی اذعان کرد: دولتی که مردمی است و از بطن همین مردم برخاسته باید طرفدار محرومان و اقشار دهک پایین جامعه باشد و قطعاً در صورتی که عملکرد دولت فعلی حتی ذره‌ای مغایر این مسئله مهم باشد، مجلس که متشکل از نمایندگان همین مردم محروم است هرگز حمایتی از این دولت هم‌سو با تحقق خواسته‌های آن نخواهد داشت.

زنگ خطر مهاجرت جوانان از گرمی/دولت انزوای مناطق مرزی را جدی بگیرد

منطقه آزاد حق مسلم مردم گرمی است

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: منطقه آزاد تجاری که یک موهبت اصلی برای رونق مناطق محروم به حساب می‌آید و به اتفاق نظر مجمع نمایندگان در مجلس باید این مناطق در نقاط مرزی کشور راه‌اندازی شود انتظار داریم دولت و مسئولان استانی در راستای ایجاد این منطقه تجاری در شهرستان گرمی اقدام کنند.

اسماعیلی ایجاد منطقه آزاد تجاری استان اردبیل به مرکزیت شهرستان گرمی را یک ضرورت عنوان و بیان کرد: مردم این مناطق در طول سال‌های گذشته جز محرومیت و مشکلات سخت اقتصادی و معیشتی چیزی عایدشان نشده که می‌توان با ایجاد فرصت‌هایی همچون مناطق آزاد تجاری در بهبود اوضاع اقتصادی آنان تلاش کرد.

وی شهرستان گرمی را دارای قدمت چند هزار ساله دانست و گفت: من صراحتاً به مسئولان استان و دولت مردمی می‌گویم اگر به داد مردم منطقه مرزی گرمی نرسید با تشدید مهاجرت در این منطقه خواهیم دید که در سال‌های آتی هیچیک از جوانان منطقه حاضر به دوام زندگی در این نقطه از استان نخواهند بود و تنها راه آسیب‌شناسی این مسئله بدون تعلل و فوت وقت تلاش در راستای ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصاد گرمی است.

‏‬نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در پایان به خبرهای خوب اقتصادی در ماه‌های آینده از سوی دولت اشاره و اذعان کرد: تا یکی دو ماه آینده مردم عملکرد انقلابی و برکت این دولت را در سفره خود حس خواهند کرد.

کد خبر : 19943

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس