سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 نوامبر 2021 | 22:02 ب.ظ
فرمانده جبهه مقاومت اسلامی:

تمرکززدایی هدف اصلی تحرکات در منطقه آذربایجان است

تمرکززدایی هدف اصلی تحرکات در منطقه آذربایجان است فرمانده جبهه مقاومت اسلامی گفت: تحرکاتی که هم اکنون در منطقه آذربایجان شکل گرفته و در حال گسترش است تنها با هدف تمرکززدایی ایران از هدف نفوذ استکبار جهانی انجام می شود.

سردار رحیم نوعی اقدم ظهر یکشنبه در دیدار صمیمی با کارکنان صدا و سیمای اردبیل اظهار کرد: تنش و تحرکات اخیر در منطقه آذربایجان با محوریت ترکیه تنها با هدف تمرکززدایی ایران از مسئله اصل و توجه به فرع در حال شکل گیری و گسترش بوده اما دشمن باید بداند که ایران در عین توجه به همین موضوع تمرکز خود را بر روی اهداف اصلی دشمن متمرکز کرده است.

وی بیان کرد: آتیه این تحرکات در منطقه آذربایجان با دخالت آمریکا و اسرائیل چیزی جز تحکیم روابط ایران با آذربایجان نیست و قطعاً هیچ تهدیدی از سوی کشور ترکیه نمی‌تواند متوجه ایران باشد.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) تسلط و چیرگی اطلاعاتی ایران را دلیل بارز ترس دشمن دانست و افزود: دشمن برای نفوذ به داخل به روش‌های مختلفی متوسل شده است که بی شک هیچیک از این ترفندهای شوم با درایت رهبری فرزانه و هوش ستودنی مردم ایران و نیز اقدامات استراتژیک نیروهای نظامی به نتیجه دلخواه دشمن واصل نخواهد شد.

فرهنگ پایداری و ادبیات مقاومت رمز پیروزی‌های منطقه‌ای ایران

سردار نوعی اقدم قدرت خط مقدم را نشأت گرفته از عقبه عرصه جنگ دانست و اظهار کرد: همواره در طول دوره‌های مختلف جنگ و مقاومت خط مقدم عملاً از خود قدرتی نداشته و تمام قوا و توان آن از عقبه این نظام که همان مردم و ملت غیور بوده پشتیبانی شده است.

وی با اشاره به اینکه تنها رمز و سلاح پیروزی‌های مداوم ایران در تنش‌های منطقه‌ای بکارگیری فرهنگ صحیح استقامت و پایداری است، افزود: در این بین نباید از روحیه حماسی، توکل، توسل و عشق و اشک برای اهل بیت (ع) غافل شد چرا که رزمندگان نظام جمهوری اسلامی ایران در طول عمر با برکت این نظام همواره با تجهیز خود به این سلاح‌ها در برابر دشمن ایستادگی کرده و جاویدان شدند.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس در پایداری و مقاومت در برابر استکبار جهانی مهم‌ترین نقش را متعلق به مردم عنوان و تصریح کرد: بزرگترین نقش مردم در این زمینه حفظ پایدارترین و ارزشمندترین قدرت نظام جمهوری اسلامی یعنی همان فرهنگ و ادبیات پایداری است و این حضور در عرصه هرگز فیزیک محور نبوده و نخواهد بود چون تنها استراتژی که ایران را از دیگر کشورها متمایز می‌کند همین تکیه بر ادبیات و فرهنگ پایداری و مقاومت است.

سردار نوعی اقدم همچنین شرط ماندگاری پیروزی‌ها در تاریخ را رضایت حق و یاد خدا دانست و خاطرنشان کرد: هدف و غایت دیده شدن در مسیر انقلاب و در رکاب سرداران بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران نه دیده شدن بلکه نیست و شهید شدن است چنانچه بزرگترین سرداران ما در همین نظام همین گونه عمل کردند و به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: انسجام در کار و عمل در سه لایه تعریف می‌شود لایه بیرونی یا پوسته که بعد اعتباری مسئله را در بر می‌گیرد که اگر اعتبار کار و عمل متضمن باشد به لایه میانی که فکری است دست خواهیم یافت و نهایت اگر شاکله یک اقدامی فکر و تعقل باشد به مرحله نهایی یا بعد الهی و روحانی می رسیم که به این درجه رسیدن همان کسب رضایت الهی است.

با نگاه محدود به آحاد جامعه نمی‌توان وحدت اسلامی را محقق کرد

سردار نوعی اقدم در بخش دیگری از سخنان خود به پیشینه بسیج اشاره و اذعان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری هر کسی که کوچک‌ترین عشقی به نظام جمهوری اسلامی دارد بسیجی است و با این اوصاف نمی‌توان بسیج در ایران را به قشر خاصی تعمیم داد.

وی ادامه داد: نگاه محدود دینی، فرهنگی و اسلامی به آحاد مختلف جامعه سبب تفکیک جمعیتی می‌شود که این موضوع اصلاً در بطن نظام ما پسندیده نیست، چرا که برای ارشاد و رهبری یک جامعه باید با نگاه مساوی به همه در پی متفق کردن اقشار مختلف بود.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس همچنین به نقش صدا و سیما در تبیین روحیه حق باوری و حماسی در بین مردم اشاره و اذعان کرد: تنها ویژگی خاصی که شهید سلیمانی را سردار دل‌ها کرد فرماندهی اخلاق محور و درایتمندانه او بود که رسانه ملی باید بکوشد با تولید محتوا و برنامه‌های ویژه همین روحیه اخلاق و فرهنگ محوری را در بین آحاد جامعه تبیین کند.

سردار نوعی اقدم اضافه کرد: ادبیاتی که در زمان تشکیل بسیج توسط امام راحل به دنیا ارائه شد باید توسط رسانه‌های داخلی با تداوم مسیر حق خود برای آیندگان و آتیه سازان این مرز و بوم محفوظ بماند.

کد خبر : 19940

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس