سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 19 نوامبر 2021 | 21:51 ب.ظ
امام جمعه موقت اردبیل:

لزوم تسریع در عملیاتی شدن منطقه آزادتجاری

لزوم تسریع در عملیاتی شدن منطقه آزادتجاری حجت الاسلام و المسلمین فرج بهزاد امام جمعه موقت اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: اگر انسان ذره ای درک به خرج دهد قطعا گناه را ترک می کند در نظر بگیرید الان در بازار سم هم می فروشند اما هیچ عاقلی سم نمی خرد بخورد گناه سم است و هیچ انسان دارای درکی وجود خود را که پرودگار متعال به عنوان امانت به او سپرده است به گناه آلوده نمی کند.

وی با بیان اینکه نباید فقط به فکر دنیا باشیم خاطر نشان کرد: هر کس بزرگترین غم و غصه اش آخرت باشد خداوند امور دنیوی او را هم سامان می بخشد چناچه فقط به فکر دنیا باشیم صفا و پاکی نمی ماند ما باید آخرت را برای خودمان هدف قرار دهیم این دنیا گذرگاه است ما باید به قرار گاه فکر کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین بهزاد با تاکید بر اینکه شهدا الگوهای فاخری بودند که انقلاب اسلامی ارائه کرد گفت: سردار سلیمانی حرکتی کرد که دنیا را به تلاطم واداشت و برخی از شهدای بزرگوار ما در سن کم معامله ای با خداوند کردند که باید با حسرت به آنها نگاه کنیم.

وی گفت: تقوای الهی فقط این نیست که انسان نماز و روزه اش را به وقت به جا بیاورد و با هیچ چیز کار نداشته باشد بالاترین و بزرگترین عبادت و عابدترین فرد شخصی است که خیرخواه بندگان خدا باشد اگر چند روزی فرصت و امکانات به دست مان افتاده است باید گرهی را باز کنیم بنابراین بالاترین تقوا این نیست که نماز بخوانیم و با هیچ چیزی کار نداشته باشیم بالاترین تقوا این است که خیرخواه مردم باشیم. اینکه به فکر بندگان خدا نباشیم خلاف تقوای الهی است امام صادق (ع): واجب است بر مومن که خیر برادر مومنش را بخواهد.

امام جمعه موقت اردبیل با بیان اینکه هر کسی برای ما خیرخواه نیست عنوان کرد: رسول گرامی اسلام چهار شاخص و علامت برای انسان خیرخواه بیان کرده است: ۱٫ قضاوتش بر اساس حق است ۲٫ منصف است۳٫هر چه برای خود می پسندد برای مردم هم همان را بپسندد۴٫ تجاوز کار نیست و به حق کسی تجاوز نمی کند .

وی گفت: اگر از تریبون نماز جمعه حرفی گفته می شود تماما از باب خیرخواهی است در این جایگاه هدفمان این است که شادی و دلخوشی امت را ببینیم هر انسان با شرافتی وقتی می بیند یک انسان گرفتار شده است و می تواند گره او را باز کند اقدام به این کار می کند.

امام جمعه موقت با اشاره به آیه ۵۱ سوره انبیاء گفت: میزان و ملاک رشید بودن انسان چیست؟ از کجا بفهمیم انسان رشد کرده است یا غیر رشید است ؟ ایمان برجسته نشانه رشد انسان است . یکی از معیارهای رشید بودن انسان تصمیم های شجاعانه است و یکی از مهم ترین شاخص های انسان رشید این است که با انحرافات و خرافات مبارزه کند .

وی در پایان با بیان اینکه تحولات با سرعت بالایی انجام می گیرد و نباید زمان را از دست بدهیم بر لزوم تسریع در اجرایی شدن موضوع منطقه آزاد در استان تاکید کرد و گفت: امام خمینی (ره) فرمود: “مجلس عصاره فضائل ملت است”؛ بنابراین مردم از نمایندگان خودشان انتظار دارند. منطقه آزاد استان چند وقتی است که به پشتوانه دوندگی های مسئولان و نمایندگان و نامه نگاری ها و پیگیری های نماینده محترم ولی فقیه در استان شامل استان اردبیل شده است اما استان ما چند وقتی است به خاطر اینکه از کجا شروع کنیم از این موضوع عقب مانده است . چندماه پیش نماینده محترم ولی فقیه از نمایندگان قول گرفته است اما خبری از آنها نیست لذا نمایندگان محترم باید رشید بودن خود را نشان دهند بنده از عزیزان خواهش می کنم که با سرعت تصمیم بگیرند و کار را از جایی شروع کنند .

کد خبر : 19927

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس