سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 13 نوامبر 2021 | 21:11 ب.ظ
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل خبر داد:

پایان طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار/ توانمندسازی ۱۱۴ زن سرپرست خانوار در استان اردبیل

پایان طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار/ توانمندسازی ۱۱۴ زن سرپرست خانوار در استان اردبیل رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار با توانمندسازی ۱۱۴ زن سرپرست خانوار در استان اردبیل به کار خود خاتمه داد.

مهران اوچی اردبیلی با اعلام این خبر افزود: طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار بر اساس الگوی نوین مشاغل خانگی که از سال ۱۳۹۸ به کارفرمایی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و نظارت وزارت کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط جهاد دانشگاهی در حال اجرا بود، با دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده به اتمام رسید.

وی ضمن تشکر از همکاری نهادها و دستگاه های استانی در اجرای این طرح، ادامه داد: این طرح با همکاری سه جانبه اداره کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی استان اردبیل و به منظور توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار اجرا شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه سهمیه استان اردبیل از محل این طرح ۱۰۲ نفر بود، اظهار داشت: با پایش اطلاعات ۲هزار نفر و انجام مصاحبه و مشاوره برای ۶۹۳ نفر از زنان سرپرست خانوار، در نهایت امکان اشتغال و راه اندازی کسب و کار خانگی برای ۱۱۴ نفر در شهرهای اردبیل، مشگین شهر، رضی، آراللو و نمین و در رشته های قالیبافی، خیاطی و چرم دوزی فراهم شد.

 وی تصریح کرد: این طرح در سه فاز بررسی، شناسایی و اولویت‌بندی مزیت‌های استانی، توانمندسازی و اتصال به بازار با موفقیت اجرا و از سوی ناظر و کارفرمای طرح مورد تأیید قرار گرفت.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه خارج کردن افراد از پوشش نهادهای حمایتی، بهبود معیشت زندگی و تکریم زنان سرپرست خانوار از اولویت اصلی این طرح بود، خاطرنشان کرد: بعد از پایش‌ دقیق، اولویت های شغلی طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در اردبیل با توجه به مزیت و ظرفیت‌های استانی توسط جهاد دانشگاهی تعیین شد.

وی یادآور شد: جامعه هدف طرح بر اساس مهارت، علاقه‌مندی و توان‌سنجی که توسط جهاددانشگاهی و با همکاری دستگاه‌های متولی اشتغال استان انجام گرفت، شناسایی و بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی با هدایت پیشران‌ها و ایجاد شبکه در رشته قالیبافی وارد بازار کار شدند.

اوچی اردبیلی در پایان اشتغال را از دغدغه‌های مهم استان اردبیل اعلام و بیان کرد: جهاددانشگاهی با اجرای موفق طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در اردبیل به رفع برخی از مشکلات این حوزه و مدیریت روند توسعه اشتغال استان کمک کرد.

کد خبر : 19901

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس