سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 13 نوامبر 2021 | 11:56 ق.ظ

بیش از ۲۳ هزار اردبیلی در طرح جهش تولید مسکن ثبت نام کردند

بیش از ۲۳ هزار اردبیلی در طرح جهش تولید مسکن ثبت نام کردند معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: از زمان آغاز ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن تاکنون ۲۳ هزار۵۴۸ نفر در استان در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

شهرام باباخانی اظهار کرد: ثبت‌نام برای متقاضیان در سامانه ثمنsaman.mrud.ir  سامانه جهش تولید مسکن در حال انجام بوده و افرادی که فاقد مسکن بوده و تاکنون از مزایای زمین، مسکن و وام دولتی استفاده نکردند، می‌توانند تا ۲۸ آبان ماه سال جاری با مراجعه به سامانه در این طرح ملی ثبت‌نام کنند.

وی افزود: در کنار سبز بودن فرم ج متقاضیان باید ۵ سال سابقه سکونت را در شهرهای ثبت‌نامی را داشته باشند و تأهل و  ارائه سایر مدارک نیز از الزامات این کار است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه بعد از پالایش متقاضیان مشخصات افراد واجد شرایط از طریق سامانه ثمن اعلام خواهد شد، گفت: ثبت‌نام در این مرحله به صورت اینترنتی است و در همه شهرستان‌های استان متقاضیان مسکن و افراد فاقد سرپناه می‌توانند بدون محدودیت در این طرح ثبت‌نام کنند.

باباخانی درباره  تأمین زمین رایگان برای اجرای این پروژه افزود: کلیه دستگاه‌های دولتی که زمین در اختیار دارند، موظف شدند برای اجرای این طرح آن را در اختیار راه و شهرسازی قرار دهند و در کنار آن متقاضیان در دوره اجرای طرح باید آورده ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومانی تأمین کنند.

وی وام پرداختی به متقاضیان طرح جهش تولید مسکن را ۳۵۰ میلیون تومان از سوی بانک مسکن اعلام کرد و ادامه داد: واجدین شرایط در مهلت تعیین شده باید آورده خود را پرداخت کرده و در کنار آن به تناسب پیشرفت پروژه، پرداخت تسهیلات نیز به انجام می‌رسد.

باباخانی در باره هزینه ساخت واحدها بیان  کرد: کل هزینه ساخت بعد از کسر میزان تسهیلات و بقیه از طرف متقاضیان تامین خواهد شد .

وی اجرای پروژه ۵۴۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن اردبیل را یادآور شد و گفت: این پروژه نیز در قالب طرح جهش تولید مسکن اجرا می‌شود و به صورت کامل در همه مراحل تأمین زمین، تهیه نقشه، اجرا و نظارت با همکاری سازمان نظام مهندسی و دستگاه‌های مرتبط به انجام می‌رسد تا مشکلات گذشته به ویژه نارسایی‌های پروژه‌های مسکن مهر را شاهد نباشیم.

در قالب طرح جهش تولید سالانه ۲۰ هزار واحد مسکونی و تا چهار سال آینده ۸۰ هزار واحد مسکونی در استان اردبیل ساخته شود که در ابتدای کار ساخت چهار هزار واحد مسکونی در استان آغاز شده است./ایرنا

کد خبر : 19892

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس