سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 13 نوامبر 2021 | 11:50 ق.ظ

زنجیره تولید لبنیات در کشت و صنعت مغان شتاب گرفت

زنجیره تولید لبنیات در کشت و صنعت مغان شتاب گرفت مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: با افزایش تولید شیر زنجیره تولید محصولات لبنی در این شرکت تقویت شده و کارگران در سه نوبت‌کاری مشغول به فعالیت خواهند شد.

اسدالله محسن زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشت و صنعت مغان به دنبال توسعه دامپروری مدرن و خرید دام‌ شیرده است که با ساخت ابنیه به مساحت ۴۰۰ هزار متر مربع، تأمین جایگاه گاو و مرکز تغذیه آنها توسعه دامپروری شرکت امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه تولید شیر در این شرکت روزانه به ۲۰۰ تن رسیده است افزود: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها شرکت کشت و صنعت مغان در همه ابعاد به عنوان یک بنگاه اقتصادی عظیم سعی کرده تا در حوزه‌های مختلف موانع پیش‌روی تولید و رونق اشتغال را بردارد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ادامه داد: در مجتمع دامپروری مغان با نگهداری ۱۹ هزار و ۶۰۰ راس دام و همچنین ۶ هزار راس دام شیرده سعی بر این است تا تولید محصولات لبنی افزایش پیدا کند.
زنجیره تولید لبنیات در کشت و صنعت مغان شتاب گرفت

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان رشد ۳۱ درصدی تولید شیر را در این بنگاه اقتصادی یادآور شد و گفت:‌ در حال حاضر روزانه تولید شیر این مجموعه به ۲۰۰ تن رسیده و تلاش بر این است تا پایان سال این ظرفیت به ۲۲۰ تن نیز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه امسال میزان تولید محصولات باغی این شرکت ۲۵ درصد افزایش یافت افزود: تلاش بر این است روند صعودی در سال‌های آینده هم تداوم داشته باشد.

محسن‌زاده افزود: باغات میوه شرکت در دهه‌های گذشته به دلیل نبود سرمایه‌گذاری به مجموعه‌ای زیانده تبدیل شده بود که در حال حاضر از مجموع ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مجتمع باغات هزار و ۲۰۰ هکتار بهره اقتصادی دارد و بقیه با عمر بیش از ۳۰ سال فرسوده شده است که امسال به اصلاح و توسعه ۲۵۰ هکتار اقدام شده و در سال‌های آینده این کار ادامه خواهد یافت.

وی اظهارکرد: با تامین به موقع نهاده‌های باغی و نظارت دقیق در هرس درختان امسال تولید محصولات باغی این شرکت از پنج هزار و ۶۰۰ تن به هفت هزار تن افزایش یافته است.

محسن‌زاده گفت: کل باغ زیتون شرکت در حال حاضر ۳۰۰ هکتار می‌باشد که ۷۰ هکتار آن امسال ایجاد و جهت جلوگیری از خام‌فروشی و ایجاد ارزش افزوده نسبت به فرآوری آن اقدام شده و با استحصال کنسرو زیتون در بسته‌بندی‌های شیک روانه بازار مصرف می‌شود.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت‌های منحصر بفرد کشور محسوب می‌شود.

این شرکت در اجرای قانون خصوصی‌سازی در سال ۱۳۸۸ در لیست واگذاری‌ها قرار گرفت و بعد از چهار فقره آگهی درسال ۱۳۹۷ به بخش خصوصی واگذار شد.

این واگذاری با توجه به اعتراض‌هایی که بدنبال داشت در شانزدهم مهرماه سال ۱۳۹۹ با پنج رای موافق و یک رای مخالف هیات داوری ابطال شد.

کد خبر : 19885

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس