سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 نوامبر 2021 | 12:56 ب.ظ
در سالگرد تشکیل شوراهای حل اختلاف؛

شعبه شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر در اردبیل راه‌اندازی شد

شعبه شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر در اردبیل راه‌اندازی شد همزمان با سالگرد راه‌اندازی شعب شورای حل اختلاف در کشور، شعبه حل اختلاف فرهنگ و هنر در ساختمان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل راه‌اندازی شد.

عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل عصر سه‌شنبه در مراسم راه‌اندازی این شعبه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل اظهار کرد: بر اساس آموزه‌های دینی و با هدف توسعه و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه، شوراهای حل اختلاف توانسته‌اند با ارائه خدمات مردمی به کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضائی کمک کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت این موضوع و رفع اختلاف در حوزه فرهنگ و هنر سعی کردیم تا با راه‌اندازی شعبه‌ای در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به اصحاب فعال فرهنگ، هنر و رسانه کمک کنیم تا اختلاف نظرها و برخی دعاوی در این مجموعه حل و فصل شده و نیازی به مراجعه محاکم قضائی نباشد.

این مسئول گفت: در سال‌های اخیر و با فعالیت شوراهای حل اختلاف که بازوی پرتوان مجموعه قضائی هستند، در بخش‌های متعدد جامعه شاهد گره‌گشایی از مشکلات و نارسایی‌هایی هستیم که با نگاه صلح و سازش و مصالحه انجام شده و پرونده‌ها نیز به سرعت مختومه می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: هر چند در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کار با پشتوانه تعقل، تفکر و دوراندیشی انجام شده و کمترین اختلاف و دعای را شاهد هستیم، خاطر نشان کرد: به رغم کم بودن پرونده‌های تولید شده در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه سعی خواهد شد از ظرفیت شعبه شورای حل اختلاف مستقر در فرهنگ و ارشاد اسلامی و افراد دلسوز در این بخش استفاده شود تا دعاوی و مشکلات به وجود آمده به سرعت برطرف شود.

بحرالعلومی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود شرایط مطلوبی در روند همکاری‌ها در حوزه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای به وجود آمده و ما در کمال آرامش فعالیت‌های مثبت و رو به جلویی را از سوی فعالان این حوزه‌ها شاهد باشیم.

 در این مراسم در کنار راه‌اندازی شعبه تخصصی فرهنگ، هنر و رسانه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نادر پرستار، شهرام محمدی، رسول حاجی‌زاده، علی نورعلیپور و عبدالله بحرالعلومی حکم صلح‌یار افتخاری خود را از مسئولان قضائی دریافت کردند تا در شعبه حل اختلاف فعالیت افتخاری داشته باشند./مهر

کد خبر : 19863

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس