سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 نوامبر 2021 | 12:49 ب.ظ

تزریق واکسن کرونا در استان اردبیل از ۱.۵ میلیون دُز گذشت

تزریق واکسن کرونا در استان اردبیل از ۱.۵ میلیون دُز گذشت رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: از ۲۲ بهمن سال گذشته تاکنون یک میلیون و ۵۰۸ هزار و ۴۵۳ دُز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف در استان اردبیل استان تزریق شده است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده افزود: تاکنون ۸۶۲ هزار و ۵۱۰ دُز واکسن نوبت اول و ۶۴۲ هزار و ۲۴۶ دُز واکسن نوبت دوم در استان اردبیل تزریق شده است.

وی همچنین با اشاره به آغاز تزریق نوبت سوم واکسن کرونا برای گروه‌های هدف تعیین شده در استان اردبیل گفت: تاکنون سه هزار و ۶۹۷ دُز واکسن نوبت سوم در این استان تزریق شده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از سرعت گرفتن واکسیناسیون کرونا در این استان با اختصاص محموله‌های پرتعداد واکسن به استان خبر داد و افزود: امیدواریم با ادامه همین روند، تا آخر همین ماه، تمام گروه‌های سنی و بسیاری از گروه‌های شغلی واکسینه شوند.

وی تاکید کرد: حتی افرادی که ۲ دُز واکسن کرونا زده‌اند و ۲ هفته از زمان واکسیناسیون آنها گذشته است، باید ماسک زده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند چون واکسیناسیون باعث پیشگیری از ابتلا نمی‌‍‌شود و تنها در پیشگیری از مرگ و میر موثر است.

دکتر حبیب‌زاده در ادامه با اشاره به افزایش شمار جان‌باختگان کرونا در استان اردبیل طی شبانه روز گذشته به پنج نفر، مجموع فوتی‌های پنج موج شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان را ۲ هزار و ۵۴۱ نفر اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به ادامه درمان ۱۸۷ نفر از بیماران بستری همزمان مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل، گفت: ۳۷ نفر از این افراد بیمار جدید بوده و طی شبانه روز گذشته بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین از مراجعه ۹۵ فرد با علائم ابتلا به ویروس کرونا به مراکز درمانی استان خبر داد و افزود: این افراد تحت نظر قرار گرفته و خدمات درمانی دریافت کردند.

وی وضعیت شیوع بیماری کووید.۱۹ در استان اردبیل را رو به افزایش اعلام کرد و با اشاره به نوسان شمار مبتلایان کرونا و احتمال اوج‌گیری آمار مبتلایان بیان کرد: نگرانی از اوج‌گیری دوباره شیوع این بیماری افزایش یافته است.

دکتر حبیب زاده با اشاره به بستری شدن ۴۳ نفر از مبتلایان به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل طی شبانه روز گذشته اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۳۵ نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان اردبیل نیز پس از بهبودی نسبی و ادامه درمان در منزل ترخیص شدند.

وی با هشدار نسبت به احتمال شیوع خیز ششم شیوع کرونا در صورت کم‌توجهی شهروندان بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان مشکین‌شهر در وضعیت نارنجی و نیز شهرستان‌های گرمی، اردبیل، بیله‌سوار و پارس‌آباد در وضعیت زرد و شهرستان خلخال، نیر، اصلاندوز، کوثر، نمین و سرعین در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به افزایش موارد ابتلای به کرونا و لزوم پرهیز از دورهمی، عادی‌انگاری بیماری کووید.۱۹ و نیز استفاده مستمر از ماسک توسط شهروندان افزود: طبق هشدارهای قبلی، چرخش شیوع ویروس در جامعه برقرار است و با سرد شدن هوا و کم شدن تهویه فضاهای سربسته، احتمال انتشار ویروس بیشتر شده است.

به گزارش ایرنا، بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه سال گذشته با ۲۲ فوتی، بیشترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا با ۱۸۹ نفر و بالاترین رکورد بستری همزمان مبتلایان نیز با ۸۹۷ نفر در روز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است./ایرنا

کد خبر : 19857

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس