سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 نوامبر 2021 | 12:45 ب.ظ
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اردبیل:

مصرف سوخت سی‌ان‌جی در اردبیل افزایش یافت

مصرف سوخت سی‌ان‌جی در اردبیل افزایش یافت مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اردبیل گفت: در هفت ماه امسال مصرف سوخت سی‌ان‌جی در بخش حمل و نقل این استان ۵/۴ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

سیدحجت مدنی روز چهارشنبه با بیان اینکه ۳۸ درصد سوخت مورد نیاز خودروها در استان اردبیل گاز  است، افزود: در هفت ماه سال جاری حدود ۱۴۰ میلیون متر مکعب گاز سی ان جی در استان اردبیل مصرف شده است.

وی اظهار کرد: اردبیل در مصرف سی ان جی به عنوان سوخت خودرو جزء استان‌های پیشرو محسوب شده و میانگین مصرف این فرآورده در این استان از میانگین کشوری بیشتر است.

او با اشاره به پتانسیل تولید گاز طبیعی فشرده در کشور بیان کرد: تلاش می‌شود سهم گاز طبیعی در سبد سوخت کشور بنا به دلایلی از جمله پاک بودن آن افزایش یابد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل اضافه کرد: به علت گستردگی شبکه گاز در سراسر استان امکان استفاده از این نعمت به عنوان سوخت خودرو در نقاط مختلف استان اردبیل وجود دارد.

مدنی ادامه داد:  اردبیل جزء استان‌هایی است که سرانه جایگاه سوخت بالایی داشته و کمبودی در زمینه جایگاه سوخت ندارد.

وی با بیان اینکه استان اردبیل از جمله مناطق سردسیر کشور است، گفت: مشکلی در تامین سوخت وجود ندارد و نفت مناطقی از استان که بالغ بر ۱۱ هزار و ۵۰۰ خانوار از نفت سفید استفاده می‌کنند، بصورت ماهانه به کارت آنها تزریق می‌شود.

۷۲ جایگاه بنزین ، نفت و گاز و ۶۹ جایگاه سی‌ان‌جی در استان اردبیل فعال است./ایرنا

 

کد خبر : 19851

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس