سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 نوامبر 2021 | 12:41 ب.ظ

اعتبار لازم برای توسعه شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تامین می‌شود

اعتبار لازم برای توسعه شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تامین می‌شود مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در سفر رئیس جمهوری به استان مصوب شد تا اعتبارات لازم برای توسعه شهرک‌های صنعتی اختصاص یابد.

محمد اهلی  افزود: در جریان هشتمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت به استان اردبیل، مصوبات بسیار ارزشمندی برای توسعه و آبادانی  شهرک های  صنعتی به امضا رسیده است که  اجرای آن باعث رونق تولید و صنعت استان خواهد شد.

وی بیان کرد: از جمله مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل، موضوع احداث پست برق برای توسعه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل بود که توافق شد این موضوع با همکاری وزارت نیرو، استانداری اردبیل و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مورد اجرا قرار گیرد.

به گفته وی، اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی ۲ اردبیل با پیش‌بینی هزینه کرد تا ۵۰۰ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد در حال اجراست که ادامه اجرای آن نیاز به تزریق منابع ملی و استانی دارد که در سفر ریاست جمهوری مورد تاکید قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تامین اعتبارات لازم از محل کمک‌های بلاعوض سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تکمیل و بهره‌برداری از این مدول تا پایان سال جاری، از جمله دستاوردهای این سفر بود.

اهلی توسعه شهرک صنعتی ۲ اردبیل را با توجه به نزدیکی این شهرک به مرکز استان و همچنین با توجه به اینکه بیش از نیمی از مساحت کل شهرکهای صنعتی استان اردبیل مختص به این شهرک صنعتی است، بسیار حائز اهمیت برشمرد و افزود: توسعه این شهرک مورد تاکید معاون وزیر صمت و استاندار اردبیل قرار گرفته و مقرر شده عملیات آماده سازی زیرساختهای توسعه آن با استفاده از منابع ملی و استانی هرچه سریعتر آغاز شود.

وی کمک به توسعه و اجرای زیرساخت‌ها در سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان و همچنین برنامه‌ریزی برای باز فعال‌سازی واحدهای راکد از طریق وزارت صمت را از دیگر موارد مطرح شده برشمرد و افزود: توافق گردید تا با استفاده از اعتبارات ملی و استانی، زیرساختهای مناسب در شهرک‌های صنعتی فراهم شود تا شاهد تداوم حضور سرمایه گذاران در استان اردبیل باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل یادآور شد:

استان اردبیل دارای ۲۰ شهرک و نواحی صنعتی است.

کد خبر : 19845

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس