سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 8 نوامبر 2021 | 22:08 ب.ظ
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل :

هزار و ۲۶۲ مددجوی کمیته امداد اردبیل مشغول کار شدند

هزار و ۲۶۲ مددجوی کمیته امداد اردبیل مشغول کار شدند مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: هزار و ۲۶۲ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد پس از کسب مهارت‌های لازم شغلی و دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در هفت ماه امسال صاحب شغل شدند.

حسین دشتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای خانوارهای تحت حمایت یکی از اولویت های کمیته امداد است، افزود: فراهم کردن زمینه اشتغال مددجویان باعث شده بسیاری از آنها به خوداتکایی و خوکفایی کامل برسند و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند.

وی با اشاره به همکاری  حدود ۱۰۰ “راهبر شغلی” با کمیته امداد استان بیان کرد: در هفت ماه سال جاری ۵۴۷ نفر از طریق راهبر شغلی به کارآفرینان و صاحبان مشاغل معرفی و مشغول کار شدند.

وی با تقدیر از همکاری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل اظهار کرد: طرح “راهبران شغلی” برای اثربخشی هر چه بیشتر  بر فرصت‌های شغلی ایجاد شده، اجرا می‌شود تا به پایدارسازی اشتغال و درآمد پایدار خانوارهای تحت حمایت کمک کند.

او با بیان اینکه در حوزه دامداری ، کشاورزی ، صنایع دستی ، فرش و گلیم با ارائه تسهیلات گام‌های موثری در راستای خودکفایی خانواده‌های نیازمندان صورت گرفته است، اضافه کرد: تبدیل برخی از مجریان طرح های اشتغال زایی تحت حمایت کمیته امداد به کارآفرینان موفق  بیانگر این موضوع است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل از برگزاری کلاس های آموزشی فنی و تخصصی برای هزار نفر از مددجویان استان در این مدت خبر داد و گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا در جامعه این کلاس های آموزشی به صورت مجازی برگزار شد.

دشتی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت جهادگران کارآفرین و نیروهای جهادی در زمینه ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت افزود: ۲۳ جهادگر کارآفرین و ۱۳ مرکز نیکوکاری کارآفرین تخصصی با این نهاد در استان همکاری دارند و استفاده از ظرفیت آنها مسیر توانمندسازی و خوداتکایی خانوارهای تحت حمایت را هموارتر کرده است.

وی رفع موانع فضای کسب ‌و کار، بازاریابی و فروش تولیدات مددجویان و ایجاد بازار کار مناسب را در توانمند سازی و خود اتکایی خانوارهای تحت حمایت بسیار مهم برشمرد و اظهار کرد: این نهاد علاوه بر طرح‌ها و ایده‌های دانش‌بنیان از مددجویانی که دارای تخصص در زمینه خاصی باشند، حمایت ویژه می کند.

او بیان کرد: این نهاد همچنان نیازمند یاری و کمک های مردم و خیرین برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان است تا بخشی از نیاز ها و مشکلات اساسی آنها مرتفع گردد.

وی اظهار امیدواری کرد با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.

دشتی اضافه کرد: مردم و خیرین می‌توانند با شماره‌گیری کد آنی‌ پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* و یا از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۵۵۲ نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوارهای بی‌بضاعت استان برسانند.

وی ادامه داد: برای آشنایی از نحوه کمک‌رسانی به محرومان جامعه سامانه پیامکی ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ این نهاد نیز در اختیار مردم و نیکوکاران قرار دارد.

به گزارش ایرنا، ۴۱ هزار و ۴۳۸ خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند./ایرنا

کد خبر : 19822

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس