سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 7 نوامبر 2021 | 12:41 ب.ظ
فوتبالیست اردبیلی و کاپیتان تیم ستاره اکباتان در لیگ برتر امید تهران:

باید فوتبال را به‌صورت آکادمیک و از پایه شروع کرد

باید فوتبال را به‌صورت آکادمیک و از پایه شروع کرد فوتبالیست اردبیلی و کاپیتان تیم ستاره اکباتان در لیگ برتر امید تهران (آسیا ویژن) گفت: باید فوتبال را به‌صورت آکادمیک و از پایه شروع کرد.

آریا توماری  اظهار کرد: فوتبالیست‌ها باید استعداد درونی خویش نسبت به فوتبال را بشناسند و نقاط ضعف و قوت خود را به‌خوبی دریابند.
وی افزود: برای حضور موفق در مستطیل سبز باید با تمرینات و تلاش و با اراده خود پیش رفت و با توکل بر خدا زندگی خود را به‌صورت حرفه‌ای ادامه داد.این فوتبالیست اردبیلی اضافه کرد: باید خود را از ناهنجاری‌های اجتماعی که بیشتر جوانان درگیر آن هستند دور کرده و هیچگاه ناامید نشد.

باید فوتبال را به‌صورت آکادمیک و از پایه شروع کرد
کاپیتان تیم ستاره اکباتان در لیگ برتر امید تهران (آسیا ویژن) ادامه داد: پست من دفاع چپ است و باتوجه‌به اینکه در تمامی تیم‌های لیگ برتری و تیم ملی پست دفاع چپ همواره در نقصان و دچار مشکل بوده است، امیدوارم باتوجه‌به استعداد و استحقاقی که دارم، بتوانم این نقص و خلأ فعلی را مرتفع کنم.

توماری تصریح کرد: با پشتکار و عشقی که به فوتبال دارم و با تجربیاتی که از لیگ‌های معتبر تهران و با بازی‌های رسمی فراوان به دست آورده‌ام، می‌خواهم به حق خودم برسم و می‌خواهم به هر چیزی که بخواهم با تلاشم برسم.

این فوتبالیست اردبیلی اذعان کرد: با فساد موجود در فوتبال و به دلیل عدم نفوذ مادی و معنوی آن جایگاهی که باید پیدا می‌کردم مقدور نشده ولی آدم‌هایی نالایق جای پست‌های لایق را احاطه کرده‌اند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه ارگان‌های متولی فوتبال چه نقشی باید در استعدادیابی و پرورش بازیکنان مستعد داشته باشند، گفت: استعدادیابی کلی از روستاها تا شهرهای بزرگ و حذف واسطه‌ها، مهیاکردن مکان‌های ورزشی مناسب و مستعد و با استاندارد جهانی، حذف عوامل فسادزا از فوتبال، حذف قدرت مالی و نفوذ رابطه‌ای که استعدادهای زیادی را پرپر کرده‌اند و گزینش استعدادیاب‌های مجرب بی حاشیه و مسلط به مسائل فنی فوتبال از جمله اقداماتی است که باید متولیان امور در فوتبال به آن بپردازند.

توماری با اشاره به نحوه شروع کار خود در رشته فوتبال افزود: فوتبال را از مدرسه فوتبال ایرانیان در ۸سالگی و زیر نظر نژادابراهیم و شیخلووند در اردبیل شروع کردم و پس از انتخابی اردبیل به لیگ برتر نوجوانان استان تهران راه‌یافته و در تیم‌های پیکان و احسان ری بازی کردم.

وی ادامه داد: دو سال در رده سنی نوجوانان تیم احسان ری که یکی از ریشه‌دارترین تیم‌های تهران در لیگ برتر نوجوانان (آسیا ویژن) است، بازی کردم و پس از آن در رده سنی جوانان یک سال نیز برای تیم احسان ری هم در رده سنی جوانان و هم بزرگسال بازی کردم و یک سال آخر رده جوانان را برای مقاومت تهران توپ زدم.
یادآور می‌شود که آریا توماری متولد سال ۸۱ در اردبیل است و هم اکنون به‌عنوان کاپیتان تیم ستاره اکباتان در لیگ برتر امید تهران (آسیا ویژن) توپ می‌زند./ ایسنا

باید فوتبال را به‌صورت آکادمیک و از پایه شروع کرد

کد خبر : 19773

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس