سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 6 نوامبر 2021 | 13:15 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

دانشگاه‌ها به موضوع خانواده آرمانی ورود کنند

دانشگاه‌ها به موضوع خانواده آرمانی ورود کنند نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل بر لزوم ورود دانشگاه‌ها به موضوع خانواده آرمانی در شرایط کنونی تاکید کرد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی روز شنبه در دیدار با دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی شرکت‌کننده در دوره مرواریدی در صدف با بیان اینکه در خصوص عفاف و حجاب خداوند از زنان می خواهد به نحوی لباس بپوشند که معروف به عفت شوند، اظهارکرد: ضروری است تا دانشگاه به موضوع جدیدی تحت عنوان خانواده آرمانی بپردازد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت موضوع عفاف و حجاب گفت: کار فرهنگی بیشتر در خصوص نظریه حریم خانواده بسیار مهم و ضروری است.

وی با بیان اینکه جایگاه والای خانواده را نمی‌توان نادیده گرفت، افزود: هر قدر این جایگاه از استحکام و دوام بیشتری برخوردار باشد، سبب استحکام و رشد هر چه بیشتر جامعه

می‌شود.

او افزود: خانواده در نظام اسلامی به عنوان کانون اصلی رشد و ارتقای ارزش‌ها و موجب صیانت از آنها می‌شود ، این نهاد مقدس زمینه‌ساز تکامل و رشد انسان‌ها است، تربیت نسل جدید در خانواده در صورتی که با ارزش‌های یک جامعه منافات داشته باشد، می‌تواند ضربات جبران‌ناپذیری بر پیکره آن جامعه وارد کند.

وی خواندن خطابه را بالاترین فعالیت اجتماع دانست و بیان کرد: دانشجویان می‌توانند با مراجعه به کتاب سحر بیان از ۱۱۰ فن بیان که در آن ذکر شده است، استفاده کنند.

دکتر عباس فنی‌اصل ، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این نشست گفت: ۶۰ نفر از دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه در دوره‌ای سه روزه با عنوان “مرواریدی در صدف” که توسط بسیج دانشجویی برگزار شده است، شرکت کردند.

او افزود: در این دوره دانشجویان در خصوص عفاف و حجاب به صورت علمی ورود کردند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ تشکل، انجمن و کانون و بیش از ۶۰ نشریه دانشجویی در دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت می‌کنند، گفت: علاوه بر بسیج دانشجویی، هیات مکتب‌الشهدا نیز طی روزهای اخیر به منظور کادرسازی میان دانشجویان، اقدام به برگزاری دوره‌ای کرده است.

فنی‌اصل با بیان اینکه همایش ملی دانشگاه آرمانی به زودی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد، ادامه داد: منویات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل همواره در برنامه‌های دانشگاه و تشکل‌ها مدنظر قرار می‌گیرد./ایرنا

کد خبر : 19768

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس