سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 6 نوامبر 2021 | 13:13 ب.ظ

۲ واحد سردخانه محصولات کشاورزی در اردبیل احداث می‌شود

۲ واحد سردخانه محصولات کشاورزی در اردبیل احداث می‌شود عملیات اجرایی ۲ واحد سردخانه نگهداری محصولات کشاورزی در بخش مرکزی شهرستان اردبیل آغاز شد.

فرماندار اردبیل روز شنبه در این زمینه گفت: برای این ۲ واحد که پس از تکمیل هشت هزار تن ظرفیت نگهدای انواع محصولات کشاورزی را خواهد داشت، افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌شود.

مسعود امامی یگانه با اشاره به ۱۸ واحد سردخانه و انبار نگهداری مواد غذایی در حال احداث، افزود: با توجه به ظرفیت شهرستان اردبیل در تولید محصولات کشاورزی، با احداث این سردخانه‌ها علاوه بر افزایش ارزش افزوده محصولات تولیدی و جلوگیری از خام فروشی، زمینه اشتغال مناسبی هم فراهم خواهد شد.

وی بیان کرد: استان اردبیل با تولید بیش از چهار میلیون تن انواع محصولات کشاورزی یکی از قطب‌های مهم کشاورزی و دامپروری کشور محسوب می‌شود و توجه به بخش‌های جانبی در این حوزه از جمله سردخانه‌های مکانیزه، صنایع تبدیلی و غیره ضروری است.

استان اردبیل دارای ۲۲۵ هزار هکتار اراضی آبی، ۵۱۵ هزار هکتار اراضی دیم، ۳۸ هزار هکتار اراضی باغی است و سالانه بیش ۴.۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌کند.

این استان رتبه اول تولید عدس، رتبه اول تولید کلزا، رتبه دوم تولید سیب زمینی، رتبه سوم تولید عسل، رتبه پنجم تولید چغندر قند، رتبه هفتم تولید حبوبات و رتبه هفتم تولید گندم و جو در کشور را دارد./ایرنا

کد خبر : 19765

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس