سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 6 نوامبر 2021 | 13:09 ب.ظ
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل:

۱۲۵هزار میلیارد ریال برای احداث بزرگراه‌های اردبیل نیاز است

۱۲۵هزار میلیارد ریال برای احداث بزرگراه‌های اردبیل نیاز است مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای احداث و توسعه بزرگراه‌ها در این استان ۱۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

محبوب حیدری اظهار کرد: ۱۸۵کیلومتر بزرگراه در استان به روی خودروها باز شده و احداث  ۶۳۶ کیلومتر نیز بزرگراه برای استان نیاز است که باید اعتبار مورد نیاز آن تامین شود.

وی گفت: ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان در حال اجراست که با تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی تا پایان سال می‌توان ۵۴ کیلومتر بزرگراه را در استان به بهره‌برداری رساند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی راه و شهرسازی استان را به پیمانکاران یادآور شد و ادامه داد: در اعتبارات سال آینده امیدواریم از ردیف‌های ملی برای پرداخت مطالبات تدبیری درست اندیشیده شود.

وی با اشاره به  جذب منابع بانکی از محل ماده ۵۶ اظهار کرد: برای جاده اردبیل – سرچم ۴۰۰ میلیارد تومان، سربند – مشگین‌شهر ۱۵۰ میلیارد تومان و کلور – درام ۱۰۰ میلیارد تومان منابع بانکی تأمین خواهد شد.

حیدری بیان کرد: اگر تا ۲ ماه آینده ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۵۰ میلیارد تومان قیر به استان اختصاص پیدا کند آمادگی تکمیل و تحویل ۵۴ کیلومتر بزرگراه را داریم.

وی گفت: در حوزه راه اصلی نیز ۶۸ کیلومتر راه در حال احداث است که ۲۰ کیلومتر آن تا پایان امسال آماده افتتاح خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه  قطعه دوم پروژه دو بانده کردن راه ارتباطی اردبیل _ سرچم تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد افزود:جاده اردبیل – سرچم بخشی از ابتدای راه اصلی ارتباطی مرکز استان اردبیل به تهران به طول ۱۷۸ کیلومتر می‌باشد که قطعه یکم آن به طول ۱۰ کیلومتر در سال گذشته تکمیل شده و در حال بهره‌برداری است.

وی گفت: زیرسازی قطعه دوم این پروژه به طول ۲۵ کیلومتر تا پایان مردادماه به اتمام رسیده و در ادامه همزمان با اجرای پروژه عملیات آسفالت نیز اجرا و تا پایان سال تکمیل و قابل بهره‌برداری خواهد شد.

حیدری افزود: قطعه سوم نیز به طول ۲۵ کیلومتر به پیمانکار واگذار شده و در حال تکمیل عملیات اجرایی است و قطعه چهارم به طول ۳۰ کیلومتر هم به پیمانکار واگذار شده و پروژه در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهارکرد: مطالعات مسیر قطعات پنج و ۶ به عنوان یکی از سخت‌ترین قطعات پروژه‌های راه‌سازی کشور به حدود ۴۳ کیلومتر آغاز شده است.

حیدری افزود : قطعه هفت محور اردبیل – سرچم به طول ۴۵ کیلومتر به پیمانکار واگذار شده ، پیمانکار پروژه موسسه راه ایران از موسسات قرارگاه خاتم است که عملیات آن نیز در حال انجام است.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد./ایرنا

کد خبر : 19759

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس