سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 نوامبر 2021 | 14:15 ب.ظ
استاندار اردبیل:

اولویت اصلی استان تقویت جبهه تولید و اشتغال است

اولویت اصلی استان تقویت جبهه تولید و اشتغال است به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، سیدحامد عاملی  استاندار اردبیل در جلسه ستاد رفع موانع تولید در اردبیل گفت: برای مهار تورم و بهبود معیشت مردم همچنین رونق درآمد و کسب و کار تک تک افراد جامعه راهی جز حمایت از تولید و سرمایه گذاران بخش خصوصی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید در تامین معاش خود با کمترین دغدغه روبرو شوند و سر سفره خانواده ها رزق و روزی حلال زمینه افزایش برکت و رحمت الهی را فراهم کند.
استاندار اردبیل از مدیران بانک ها و دستگاه های اجرایی خواست تا بدون تمسک به قوانین و مقررات دست و پاگیر شرایط سهلی را در مسیر سرمایه گذاری به وجود آورند.
عاملی شرایط تولید را در کشور سخت و دشوار توصیف کرد و گفت: در این نشست اکثر سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و کارآفرینان انتظار سهولت صدور مجوزها، تسهیل گری در پرداخت وام، استمهال بدهی، حل مشکلات زیرساختی و همچنین پشتیبانی از طرح های نیمه تمام را داشتند که قرار شد با برنامه ریزی انجام شده و همکاری مدیران بانکی و اجرایی بخش عظیمی از دل نگرانی صاحبان تولید برطرف شود.
وی در مورد مرمت حمام یعقوبیه و مشکل سرمایه گذار این پروژه تصریح کرد: مقرر شد از محل سفر رئیس جمهور تسهیلاتی برای این پروژه گردشگری در نظر گرفته شود تا شاهد تکمیل و بهره برداری از آن باشیم.
استاندار اردبیل ضرورت حل مشکل واحدهای صنعتی را از بابت بدهی به شرکت گاز و برق یادآور شد و بیان کرد: در اعمال تعرفه گاز واحدهای صنعتی باید حداقل قیمت ها در نظر گرفته شده تا تولیدکنندگان و صنعتگران متضرر نشوند.
عاملی از مدیران بانک های عامل خواست؛ با پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به تامین و تهیه مواد اولیه واحدهای تولیدی کمک کرده و استمهال بدهی ها را نیز با شرایط بهتر و اعمال دوره تنفسی ۶ ماه تا یک سال مدنظر داشته باشند.
وی از حل مشکل تامین سوله برای شرکت های صنعت پخش در ۲۸ هکتار اراضی جوار شهرک صنعتی شماره دو اردبیل خبر داد و گفت: قرار شد اعضای این انجمن با خرید زمین و تغییر کاربری سوله های خود را در این اراضی احداث و مورد بهره برداری قرار دهند.
استاندار اردبیل از حل مشکلات واحدهای صنعتی در حوزه زیست محیطی و تامین منابع آب خبر داد و بیان کرد: در هفته آینده و با حضور مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه ای اردبیل سعی خواهد شد تا مشکلات مورد بررسی قرار گرفته و موانع برطرف شود.
عاملی به احداث مودل دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره دو اردبیل اشاره کرد و گفت: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه تزریق شده و در سفر رئیس جمهور نیز بخشی از منابع برای تکمیل پروژه اختصاص یافت تا این پروژه مهم شهرک صنعتی تا پایان سال به بهره برداری برسد.

کد خبر : 19705

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس