سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 2 نوامبر 2021 | 08:26 ق.ظ
در افتتاحیه رویداد استارتاپی صنایع خلاق مطرح شد:

آمادگی مراکز رشد و نوآوری استان اردبیل برای حمایت از ایده های جوانان

آمادگی مراکز رشد و نوآوری استان اردبیل برای حمایت از ایده های جوانان آیین افتتاحیه رویداد استارتاپی صنایع خلاق با محوریت گیاهان دارویی و گردشگری با حضور معاونان جهاددانشگاهی، پارک علم و فناوری و اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل و بصورت مجازی برگزار و در آن بر آمادگی مراکز رشد و نوآوری استان اردبیل برای حمایت از ایده های جوانان تاکید شد.

معاون امور فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل در این آیین گفت: مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانانه استان اردبیل براساس تفاهمنامه معاونت فرهنگی و امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی از سال ۱۳۹۹ عملیاتی شده و در استان اردبیل با برنامه ریزی مناسب جهاددانشگاهی پیش می رود.

وحید فروهر اظهار داشت: فعالیت های این مرکز در سه فاز ترویج، نوآوری و شتابدهی با هدف کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی، بسترسازی برای برانگیختن روحیه خلاق و ایده پردازی جوانان، حمایت و تجاری سازی ایده ها برای تبدیل به محصول و خدمات در حال انجام است.

وی با اشاره به دغدغه اشتغال جوانان در استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر موضوع بیکاری جوانان و معضلات حاصل از آن به عنوان اولویت برنامه های مسئولان در نظر گرفته شده و اداره کل ورزش و جوانان در صدد است تا با همکاری نهادها و فرهنگ سازی در قالب برگزاری رویدادهای کارآفرینی و کارگاه های آموزشی، نقش مهمی در کمک به کاهش این دغدغه ایفا نماید.

فروهر با قدردانی از جهاددانشگاهی، پارک علم و فناوری و شتابدهنده جاویدان در برگزاری این رویداد افزود: استان اردبیل ظرفیت های بالایی در حوزه های مختلف دارد و باید تلاش شود تا در قالب برنامه های مشابه از این ظرفیت ها برای توسعه کسب و کارهای جوانان استفاده شود.

معاون پارک علم و فناوری استان اردبیل نیز در این آیین گفت: پارک علم و فناوری استان اردبیل به عنوان متولی اصلی فناوری در استان اردبیل آمادگی دارد تا در قالب مراکز رشد و نوآوری از ایده های جوانان حمایت کند و بستر لازم برای این موضوع ایجاد شده است.

سیدعلی موسوی اظهار داشت: صاحبان ایده، دانشجویان، افراد فنی، مهندسان، علاقه مندان به گیاهان داروئی و گردشگری، سرمایه گذاران گیاهان داروئی و گردشگری، شرکت های مرتبط و طراحان که در رویداد استارتاپی صنایع خلاق حضور یافته اند، می توانند از خدمات پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی استان اردبیل بهره مند شوند و این موضوع برای همه شرکت کنندگان صدق می کند.

وی با بیان اینکه چند ایده خروجی این رویداد بدون طی پروسه داوری در پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی مستقر خواهد شد، ادامه داد: از طریق حمایت های اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل بستر مناسبی در قالب مرکز نوآوری و شتابدهی ایجاد شده است و جهاددانشگاهی با اجرای برنامه های مطلوب شرایط استفاده از این حمایت ها را تسهیل نموده است.

موسوی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در این رویداد که برای اولین بار قدم به عرصه فناوری گذاشته اند، بزودی وارد فرآیند های جدیدی شده و تجارب ماندگاری را در عرصه کارآفرینی و فناوری کسب خواهند کرد.

وی با اشاره به رویکرد این رویداد افزود: امیدواریم در طول این سه روز کارگاه های آموزشی مناسبی برگزار شده و شرکت کنندگان با درک مناسبی از ایده پردازی و تیم سازی بتوانند در مسیر این فرآیند قرار گرفته و نهایتا روزی به عنوان انسان های خلاق، مبتکر و کارآفرین در جامعه منشاء اثر باشند.

دبیر مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی استان اردبیل نیز در این آیین گفت: این رویداد استارتاپی سه روزه، به همت پارک علم و فناوری، اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل و مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی و با همکاری شتاب دهنده جاویدان برگزار می شود که شرکت کنندگان به مدت ۵۴ ساعت از مباحث اموزشی بهره مند خواهند شد.

مهران محمدی با بیان اینکه حمایت و تجاری سازی از ایده های حوزه گیاهان دارویی و گردشگری هدف اصلی این رویداد است، ادامه داد: برگزارکنندگان این رویداد به دنبال انتقال تجربیات مربیان کسب و کار در حوزه تجاری سازی محصولات و اجرای ایده به صاحبان ایده، حمایت از ایده های منتخب در راستای ایجاد کسب و کار و تولید ثروت پایدار، آشنایی شرکت کنندگان با فرآیند یک استارتاپ، تکمیل تیم برای ایده ها، تمرین کسب و کار و شبکه سازی می باشند تا کسب و کارهای فناورانه حوزه جوانان، شتاب مطلوبی به خود بگیرد.

وی با شاره به محورهای رویداد خاطرنشان کرد: فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی، تولید ارگانیک گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، تولید و بسته بندی اسانس گیاهان دارویی، تولید دمنوش ها و نوشیدنی های گیاهی و میوه ای، تولید محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی، نوآوری در بذر و اندام تکثیری گیاهان دارویی، طب سنتی و نوآوری در شبکه توزیع و فروش محصولات گیاهان دارویی محورهای این رویداد در حوزه گیاهان دارویی می باشد.

محمدی گفت: طبیعت گردی حضوری و مجازی، بوم گردی، گردشگری ماجراجویانه و ورزشی(کوهنوردی، صخره نوردی، زیپ لاین و )،  گردشگری فرهنگی و غذایی، گردشگری سلامت مسافر شامل ویزیت و مشاوره آنلاین پزشک، خرید و ارسال دارو، راهنمای گردشگری، هوشمندسازی ساختمانی و زیرساختی هتل ‌ها محورهای رویداد در حوزه گردشگری می باشد.

وی با قدردانی از همراهی گرم پارک علم و فناوری، اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل و شتاب دهنده جاویدان در برگزاری این رویداد، اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد تا در کنار دستگاه های برگزار کننده شبکه فناوری و کارآفرینی را در مرکز نوآوری و شتابدهی و همچنین مرکز رشد ایجاد نموده و حمایت های لازم را از ایده های جوانان عزیز به عمل آوریم.

مدیرعامل شتابدهنده جاویدان نیز در این آیین از شرکت ۷۶ نفر در رویداد استارتاپی صنایع خلاق اردبیل خبر داد و گفت: این رویداد استانی برنامه ریزی شده بود اما اکنون با حضور چند شرکت کننده از خارج از کشور باید آن را بصورت بین المللی ببینیم.

رامین عبدی اظهار داشت: شرکت کنندگانی از کشور هلند در این رویداد حضور یافته اند که امیدواریم برنامه های پیش بینی شده برای حاضران از اثرگذاری مطلوبی برخوردار بوده و خروجی مناسبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه جایزه نقدی برای تیم های منتخب به همراه حمایت های استقرار و تسهیلات در مراکز منش، رشد و پارک علم و فناوری در نظر گرفته شده است، اذعان داشت: در این رویداد تلاش خواهد شد تا کارگاه های توانمندسازی برای شرکت کنندگان برگزار شده و مشاوران، مربیان و داوران مجرب برای انجام مراحل مختلف رویداد انتخاب شده است.

عبدی افزود: برگزاری کارگاه های مدل های کسب و کار بوم ناب، اعتبار سنجی ایده، کمینه محصول پذیرفتنی و ارائه موثر در کنار منتورشیب هر تیم، مشاوره های جداگانه برای تیم ها و افراد، تکمیل بوم و رفع نواقصات آن، انجام اعتبار سنجی با طراحی سئوال و مصاحبه با مشتریان، ساخت نمونه محصول، ارائه آزمایشی ایده ها و در نهایت داوری نهایی ایده ها؛ مراحل مختلف این رویداد سه روزه را تشکیل می دهند.

گفتنی است پس از برگزاری افتتاحیه بلافاصله شرکت کنندگان بصورت انفرادی و تیمی، برای اولین بار ایده های خود را به مدت یک دقیقه ارائه دادند تا از آمادگی اولیه برای ورود به بخش های مختلف رویداد برخوردار شوند.

رویداد استارتاپی صنایع خلاق با محوریت گیاهان دارویی و گردشگری به مدت سه روز و از ۱۰ الی ۱۲ آبان ماه ۱۴۰۰بصورت مجازی و بخش هایی از آن بصورت حضوری برگزار می شود.

کد خبر : 19687

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس