سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 2 نوامبر 2021 | 08:21 ق.ظ

کارنامه ۶۶ روزه رئیسی!

عبدالرحیم انصاری
کارنامه ۶۶ روزه رئیسی! حسن روحانی را جرثقیل از جایش تکان نمیداد، چه رسد که بین مردم برود؛ آنجا هم که میرفت یا روی صندلیِ شاسی بلندِ ضد گلوله لم داده بود، یا فن سه تا اسپیلیت را روی ریشش ثابت کرده بودند مبادا عرق کند و رنگین کمان محاسن همایونی به هم بریزد؛ شیخ البته توچال هم میرفت گاهی؛ از حق نباید گذشت…!

این روزها که ملت مردمداری رئیسی را با چسبندگی روحانی به تخت و صندلی مقایسه میکنند، جماعت اصلاح طلب که خلع سلاح شده و “تقریبا هیچ” حرف حسابی برای گفتن ندارد، باب ناصواب گشوده میگویند این سفرها خوب است به شرطی که اولا نمایشی نباشند، ثانیا تفکری هم برای اداره کشور وجود داشته باشد؛ عجب!

من نمیخواهم اینجا سر و کله بزنم با آنهایی که خودشان را به خواب زده اند و با شیپور هم نمیشود بیدارشان کرد، و الّا رئیسی سر جایش بنشیند و دست روی دست هم بگذارد، هزار مرتبه از روحانی مفیدتر است برای این کشور؛ چرا که حداقل در کابینه ی تحت امرش، از عناصری که ترمز پیشرفتها و عقب انداختن عامدانه کشور باشند خبری نیست!

در دوره جدید که نه از تکبر لاریجانی خبری هست و نه مدیریت سیاه روحانی بر سرنوشت ملت سایه افکنده، ما فقط به مردمی بودن رئیسی و حضورش میان محرومان بسنده نکرده ایم؛ اگر میگوییم دولتش خوب است دلایل فراوانی وجود دارد که گواه این ادعا باشد.

سوم شهریور کابینه تشکیل شده و امروز نهم آبانماه این مطلب را مینویسم؛ بنده برای ۶۶ روزِ دولت رئیسی فقط ۱۱ اقدام موثر نام میبرم که نهایی شده و یا استارت خورده اند؛ آیا کسی میتواند برای هشت سال مدیریت روحانی این تعداد کار مفید ذکر کند؟

۱) عدم چاپ پول بدون پشتوانه با هدف جلوگیری از افزایش تورم؛
۲) پرداخت حقوق کارکنان دولت بدون استقراض از بانک مرکزی بعد از مدتها؛
۳) نجات شرکت هفت تپه و کارگرانش از یک بحران خانمان سوز؛
۴) سامان دادن به حقوق و معیشت معدن کاران خراسان جنوبی؛
۵) تعیین استانداران ویژه برای خوزستان و سیستان و بلوچستان؛
۶) واردات چشمگیر واکسن و کاهش تلفات کرونا
۷) کاهش قیمت سیمان؛
۸) استارت ساخت مسکن انبوه؛
۹) بازگشایی انبار گمرکات و سرازیر کردن اجناس دپو شده به بازار؛
۱۰) بردن هزینه های کمرشکن درمان ناباروری تحت پوشش بیمه های پایه، و
۱۱) در دستور قرار گرفتن رتبه بندی معلمان با کمک مجلس که از خواسته های دیرین فرهنگیان بوده است. و اینها تنها بخشی از اقدامات رئیسی در دو ماهه اول دولتش میباشد.

‏در این میان علیرغم جوسازیها، مجلس انقلابی هم در کنار دولت اقدامات درخشان کم نداشته، که از بین آنها میشود به حذف امضاهای طلایی، حذف رانت وکالتی قضات بازنشسته و نمایندگان، اخذ مالیات از خانه های خالی، و طرح مالیات بر عایدی سرمایه اشاره کرد که از افتخارات قالیباف و همکاران اوست.

کد خبر : 19684

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس