سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 نوامبر 2021 | 23:07 ب.ظ
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل خبر داد:

جشنواره جهادگران علم و فناوری در اردبیل برگزار می شود

جشنواره جهادگران علم و فناوری در اردبیل برگزار می شود همزمان با هفته بسیج، هشتمین جشنواره جهادگران علم وفناوری در سالن ولایت برگزار می شود و طرح‌های برگزیده مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

سرهنگ پاسدار فاضل احدی، مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: هم زمان با هفته بسیج هشتمین جشنواره جهادگران علم وفناوری در سالن ولایت برگزار می شود و طرح‌های برگزیده مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
احدی با بیان اینکه هر سال جشنواره جهادگران علم و فناوری با حضور مبتکرین، مخترعین و نخبگان برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره هر سال به همراه نمایشگاهی از طرح‌های مخترعین و مبتکرین سراسر استان در اردبیل برگزار می شود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: تعداد ۱۱ قشر علمی مانند بسیج طلاب، بسیج مهندسان، بسیج کشاورزی، بسیج اساتید و دانشجویان و بسیج فرهنگیان در سپاه فعالیت علمی دارند که در این جشنواره برگزیدگان هر قشر مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) گفت: بسیج علمی تفاهم نامه‌های مختلفی را با مراکز علمی، آموزشی و فنی که بتوان از توان و ظرفیت این مراکز با بسیج علمی برای استفاده مطلوب تر منعقد کرده است.
احدی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، اذعان داشت: در سال ۱۴۰۰ بسیج علمی، پژوهشی به دنبال رفع موانع و پشتیبانی از مخترعین، مبتکرین می‌باشد.
مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) ادامه داد: شبکه گسترده مدیریتی بسیج علمی درکلیه نواحی، حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت دارد که هدف آن به دنبال بروز کردن برنامه‌های علمی بسیج در رده‌های مقاومت است.
وی گفتمان سازی، راه اندازی گروه‌های مجازی در کل استان را از دیگر اهداف بسیج علمی دانست و افزود: استفاده از ظرفیت‌های عظیم بسیج برای حمایت از طرح‌های مبتکرین و مخترعین بسیجی در سطح نواحی و تعامل و هم افزایی بیشتر و بهتر از اهداف بسیج علمی می‌باشد.
احدی اهداف برگزاری جشنواره را برشمرد و افزود: لزوم توجه به جامعه نخبگان از سوی مسئولان، ایجاد انگیزه‌های مضاعف برای ارائه هر چه بیشتر کارهای علمی و شناسایی دیگر نخبگان استان و معرفی آنان به دستگاه‌هایی که به دانش آنان نیازمند هستند از اهداف برگزاری این جشنواره است.
رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) گفت: با مشکلاتی که در استان با آن به‌نوعی مواجه هستیم سعی کرده‌ایم با دعوت از نخبگان و چهره‌های علمی برتر به تجزیه و تحلیل معضلات پرداخته تا راهکارهای علمی برای عبور از آن‌ها ارائه شود.
گفتنی است؛ این جشنواره در تاریخ ۳۰ آبان ماه سال ۱۴۰۰ در سالن ولایت برگزار می شود و اهدای گواهی حضور در جشنواره برای تمام آثار ارسالی داوری شده، حمایت های مادی ومعنوی از ایده های برتر جهت تولید محصول آزمایشگاهی، معرفی طرح ها و محصولات فناورانه به ارگان ها، نهاد ها وسرمایه گذاران، امکان استفاده از مراکز رشد بسیج جهت ساخت یا تکمیل محصول فناورانه  از امتیازات شرکت در جشنواره است.

کد خبر : 19673

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس