سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 31 اکتبر 2021 | 20:31 ب.ظ
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل:

یک میلیون و ۴۵۸ هزار تماس با ۱۱۲ اردبیل ثبت شد

یک میلیون و ۴۵۸ هزار تماس با ۱۱۲ اردبیل ثبت شد مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از ثبت بیش از یک میلیون و ۴۵۸ هزار تماس با ندای امداد ۱۱۲ در هفت ماه سال جاری خبرداد.

روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل ، عزت‌الله ضربی روز یکشنبه با اشاره به اینکه ۱۱۲ یک شماره بین‌المللی بوده و به عنوان شماره ملّی امداد و نجات در کشور محسوب می‌شود، گفت:  یکی از ویژگی‌های این شماره این است که با تلفن همراه بدون سیم کارت نیز امکان برقراری تماس با ۱۱۲ امکان‌پذیر است.

وی افزود: واحد کنترل و هماهنگی عملیات معاونت امداد و نجات استان به منظور تسهیل در اطلاع‌رسانی و آسایش بیشتر افراد، با شماره ۱۱۲ ندای امداد به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو و آماده دریافت حوادث و سوانح است.

ضربی گفت: در حال حاضر سامانه ندای امداد ۱۱۲ در تمامی مناطق استان اردبیل فعال بوده و شامل بخش‌های اعلام حادثه – خود امدادی و کمک‌های اولیه – آشنایی با حوادث، سوانح و اصول ایمنی – آشنایی با کیف امداد و نجات خانواده – ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات می‌باشد.

استان اردبیل جزو ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه ، رانش زمین ، سیل ، خشکسالی ، صاعقه ، طوفان ، سرمازدگی ، برف سنگین ، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی برجای می‌گذارد.

این استان ۵۰ هزار امدادگر آموزش‌دیده برای بکارگیری در حوادث احتمالی غیرمترقبه دارد./ایرنا

کد خبر : 19652

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس