سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 31 اکتبر 2021 | 20:21 ب.ظ

صنایع کوچک استان اردبیل نیازمند حمایت ویژه هستند

صنایع کوچک استان اردبیل نیازمند حمایت ویژه هستند مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: ۹۵ درصد واحدهای تولیدی این استان در زمره صنایع کوچک هستند که نیازمند حمایت ویژه دولت می‌باشند.

محمد اهلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ظرفیت بسیار مناسبی در واحدهای صنعتی کوچک استان اردبیل وجود دارد که با یک جهش حمایتی و ارائه تسهیلات و تامین زیرساخت‌ها می‌توان شاهد رونق تولید و اشتغال‌زایی در این صنایع بود.

وی اظهارکرد: شرایط برای رشد و توسعه صنایع کوچک به دلیل داشتن ظرفیت‌های بالقوه از قبیل نیروی انسانی و نعمت‌های فراوان خدادادی بسیار آسان‌تر و زودبازده‌تر از صنایع بزرگتر است.

اهلی با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی بر اساس ضرورت توجه به صنایع کوچک تاسیس شد، افزود: در یک نگاه ساده می‌توان وظایف شرکت شهرک‌های صنعتی را در سه بخش تملک اراضی و تامین زیرساخت‌ها، ارائه مشوق‌های سرمایه‌گذاری و همچنین ارائه خدمات حمایتی به صنایع کوچک عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: این شرکت در بخش تامین زیرساخت‌ها تلاش کرده است تا با تملک اراضی موردنیاز و تامین اعتبارات لازم، نسبت به آماده‌سازی و فراهم نمودن بسترهای مناسب از قبیل تامین آب، برق، گاز، مخابرات، فیبر نوری، معابر و مسیرهای دسترسی، ایجاد ایستگاه‌های آتش‌نشانی، تصفیه‌خانه فاضلاب ، فضای سبز و سایر خدمات مرتبط برای سرمایه‌گذاری اقدام نماید.

وی ادامه داد: در بخش ارائه مشوق‌های سرمایه‌گذاری نیز تشویق‌های مناسبی برای حضور سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی در نظر گرفته شده است و مشوق‌هایی از قبیل واگذاری زمین به صورت نقد و اقساط،  حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های تعاونی و چندین مشوق دیگر از آن جمله است.

اهلی با اشاره به بهسازی معابر شهرک‌های صنعتی اردبیل افزود: ترمیم و بهسازی آسفالت معابر شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل از اواخر سال ۹۸ آغاز شده و تکمیل  آن نیاز به اعتبارات استانی دارد که پیگیر تخصیص اعتبارات لازم هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه  آسفالت شهرک شماره ۲ اردبیل فرسوده شده و نیازمند ترمیم و بهسازی است، افزود: سال گذشته عملیات آسفالت‌ریزی ۱۱ خیابان این شهرک اجرا شده و امسال هم مرمت و بهسازی برخی از خیابان‌ها شروع شده که اتمام این عملیات نیازمند اعتبار می‌باشد.

اهلی با اشاره به احداث مدول دوم تصفیه‌خانه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل گفت: مدول دوم تصفیه‌خانه این شهرک با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شده و هم‌اکنون با پیشرفت ۷۰ درصد در دست اجرا است که برای تکمیل آن بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

استان اردبیل دارای ۲۰ شهرک و نواحی صنعتی است.

کد خبر : 19637

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس