سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 31 اکتبر 2021 | 20:19 ب.ظ
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل

اعتبارات ۱۴۰۱ استان اردبیل در مسیر رشد اقتصادی و اشتغال هزینه می‌شود

اعتبارات ۱۴۰۱ استان اردبیل در مسیر رشد اقتصادی و اشتغال هزینه می‌شود رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: اعتبارات سال آینده این استان در مسیر رشد :، اشتغال و پروژه‌های با ارزش افزوده بیشتر هزینه خواهد شد.

داوود شایقی روز یکشنبه به مناسبت روز آمار و برنامه‌ریزی اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه در فصل جدید فعالیت‌ها تلاش می‌کند که برای سال ۱۴۰۱ لایحه بودجه عملیاتی را تهیه و تدوین کند تا بیشتر پروژه‌ها با رویکرد رشد اقتصادی، ارزش افزوده بیشتر، درآمدزایی و اشتغال مردم به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: استان اردبیل در رشد اقتصادی و تولید ناخالص بر اساس آمارهای ارائه شده در سال‌های گذشته حرکتی رو به جلو داشته است که باید تلاش کنیم تا این توانمندی‌ها تقویت شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل با اشاره به اینکه سرانه درآمدی مردم استان را ۶۷ درصد سرانه درآمدی میانگین کشوری است، اضافه کرد: باید تورم مهار شود و با کنترل نقدینگی، معیشت مردم بهبود یافته و وضعیت مطلوبی را در نظام اقتصادی شاهد باشیم.

وی در ادامه اهمیت آمار و اطلاعات دقیق را در فرآیند برنامه‌ریزی و نظام اجرایی یادآور شد و گفت: برپایه آمار و اطلاعات دقیق سالانه گزارش‌های حوزه بودجه و برنامه‌ریزی به صورت دقیق ارائه شده که این امر بدون حواشی و دیدگاه‌های سیاسی بوده است.

شایقی بیان کرد: آمار و اطلاعات دقیق نه تنها فعالیت‌ها را منسجم کرده، بلکه جلوی انحراف‌های احتمالی را در مسیر توسعه استان اردبیل گرفته است و مدیران و معاونان، کارشناسان و رئیسان گروه‌ها در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدل و هماهنگ کارها را پیش بردند.

وی با قدردانی از تلاش‌های یک‌سال گذشته مجموعه آمار، اطلاعات و حوزه برنامه‌ریزی تاکید کرد: طرح‌های خوبی در این حوزه به انجام رسیده که نتیجه آن در اختیار دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف با برنامه‌ریزی درست و شایسته قرار گرفته است.

سهم بودجه استان اردبیل در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۷ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال تعیین شده بود که ۷۸.۵ درصد نسبت به سال ۱۳۹۹ رشد داشت./ایرنا

کد خبر : 19634

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس