سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 23 اکتبر 2021 | 22:24 ب.ظ
مدیرعامل فرودگاه‌های کشور:

لغو پروازهای فرودگاه‌ اردبیل تا ۶۵ درصد کاهش می‌یابد

لغو پروازهای فرودگاه‌ اردبیل تا ۶۵ درصد کاهش می‌یابد اردبیل- مدیرعامل فرودگاه‌های کشور گفت: لغو پرواز در فرودگاه اردبیل با راه‌اندازی باند اصلی و تجهیزات مناسب تا ۶۵ درصد کاهش پیدا می‌کند.

سیاوش امیرمکری ، اظهار کرد: در بازدیدی که از باند اصلی فرودگاه اردبیل به همراه وزیر راه و شهرسازی داشتیم، قرار شد هر چه سریع‌تر تجهیزات و امکانات فرودگاه نصب و با مجهز شدن این فرودگاه به سیستم روشنایی کت دو، تا دو ماه آینده امکان برقراری پروازها به شکل مطلوب و مناسب فراهم آید.

وی تصریح کرد: فرودگاه اردبیل جز سه فرودگاه منتخب کشور است که از سیستم روشنایی کت دو برخوردار خواهد شد که تا ۲۰ روز آینده باند اصلی بدون روشنایی امکان نشست و برخاست هواپیماها را خواهد داشت و تا دو ماه آینده نیز با نصب این سیستم مشکلات و نارسایی‌ها در این فرودگاه به صورت کامل رفع خواهد شد.

مدیرعامل فرودگاه‌های کشور ضرورت احداث سوله تعمیراتی در فرودگاه اردبیل و همچنین نصب سیستم روشنایی در فرودگاه پارس‌آباد را یادآور شد و گفت: قرار شد فرودگاه اردبیل به زیرساخت یخ‌زدایی در باند اصلی مجهز شود تا شرایط نشست و برخاست هواپیماها را با ایمنی بیشتر شاهد باشیم.

امیرمکری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر در فرودگاه اردبیل جابجا می‌شوند که ما سعی می‌کنیم سرویس‌دهی مناسبی را به این مسافران داشته باشیم که قطعاً با احداث ترمینال و سایر زیرساخت‌ها در این زمینه تلاشی مؤثر خواهد شد.

وی در مورد جایگاه سوخت فرودگاه پارس‌آباد نیز خاطر نشان کرد: قرار شد با توافق شرکت فرودگاه‌های کشور و استانداری اردبیل جایگاه سوخت در فرودگاه پارس‌آباد احداث شود که در این زمینه ما عهده‌دار بخش ابنیه بوده و استانداری اردبیل با همکاری وزارت نفت زیرساخت‌ها، تأسیسات و تجهیزات مناسب را راه‌اندازی خواهد کرد.

مدیرعامل فرودگاه‌های کشور در مورد راه‌اندازی شرکت ایرلاین مختص استان اردبیل اضافه کرد: این درخواست در شورای عالی هواپیمایی کشور مطرح شده و در حال بررسی است که به زودی نتیجه آن اعلام خواهد شد تا مقدمات شکل‌گیری شرکت ایرلاین سبلان با خرید هواپیما و سایر تجهیزات فراهم آید.

کد خبر : 19620

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس