سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 23 اکتبر 2021 | 22:22 ب.ظ
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

کارمندان بدون کارت واکسن اجازه ورود به ادارات را ندارند

کارمندان بدون کارت واکسن اجازه ورود به ادارات را ندارند اردبیل-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: از اول آبان ماه طرح اجباری شدن تزریق واکسن کرونا در بین کارمندان اجرایی می شود.

شهرام حبیب‌زاده از جان باختن یک بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر خیز آرام کرونا در استان آغاز شده به طوری که ۴۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری بوده که حال عمومی آنان وخیم گزارش شده است.

‎ وی با اشاره به بستری همزمان ۱۵۸ بیمار در بیمارستان‌ها ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که با این روند همچنان شاهد آمار افزایش بستری در چند روز اخیر هستیم و ضروری است تا مردم در خانه ماندن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از بهبودی نسبی و ترخیص ۲۵ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته در اردبیل خبر داد و گفت: امیدواریم با افزایش آمار بهبود یافتگان در هفته اخیر ظرفیت تخت‌های بیمارستانی نیز افزایش یابد.

حبیب زاده با تشریح وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های استان اردبیل، تصریح کرد: هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، خلخال، مشگین شهر، نمین، کوثر و سرعین در وضعیت زرد و شهرستان‌های گرمی، بیله سوار، نیر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل افزود: با توجه به ظرفیت موجود واکسیناسیون در کشور، تمام دستگاه‌های اجرایی و ادارات، ملزم به پیگیری جدی امر واکسیناسیون کارمندان خود و خانواده ایشان هستند. کارمندان نیز مکلفند در راستای تحقق ایمنی‌سازی جمعی، در دریافت واکسن کرونا اهتمام لازم را مبذول دارند.

وی تصریح کرد: با تزریق ۵ هزار و ۵۰۸ دُز واکسن کرونا در شبانه‌روز گذشته، تاکنون یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۱۱ دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شده که از این مقدار ۸۱۵ هزار و ۱۲۰ دُز مربوط به نوبت اول و ۴۵۲ هزار و ۸۹۱ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسیون است.

حبیب زاده بر واکسیناسیون ۸۵ درصدی گروه‌های هدف در اردبیل تاکید کرد و گفت: سرعت واکسیناسیون در استان خیلی مطلوب نیست و انتظار داریم هم استانی‌های عزیز بیشتر از گذشته همکاری کنند وکسانی نوبت دوز دوم آنها فرارسیده جهت واکسیناسیون مراجعه نمایند./مهر

کد خبر : 19616

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس