سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 23 اکتبر 2021 | 22:12 ب.ظ
در گفتگو با مهر عنوان شد؛

توجه ویژه دولت به حوزه‌ روستاها در بودجه ۱۴۰۱

توجه ویژه دولت به حوزه‌ روستاها در بودجه ۱۴۰۱ مشگین‌شهر-معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: اولویت دولت در بودجه ۱۴۰۱ توجه ویژه به روستاها و مناطق کم‌برخوردار خواهد بود.

سید امیرحسین مدنی در حاشیه سفر به مشگین‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در راستای توزیع عادلانه اعتبارات، توزیع منابع بر مبنای آمایش منطقه نوید خوبی به مناطق کمتر برخوردار و روستایی در پهنه سرزمینی است.

وی تصریح کرد: با توجه به مشکلات موجود در منطقه ارشق و رضی قول می‌دهم با اولویت بندی پیگیر مشکلات کم آبی و نبود زیرساخت در این منطقه باشم تا با رفع مشکلات موجود مانع از خالی شدن این مناطق باشیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به بحران آب ارشق گفت: تلاش می‌کنیم با تأمین اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای رفع مشکل مجتمع آب رسانی شهید سلیم زاده و شهید بنی هاشم و به دنبال آن تأمین آب این مناطق گام‌های مفید و مؤثری برداریم.

مدنی همچنین از تکمیل پروژه‌های نیمه کاره خبر داد و گفت: تکمیل سد اهل ایمان، برطرف کردن مشکل بی آبی روستای بارزیل و نیز معرفی شهرستان مشگین شهر به عنوان مناطق محروم که در حال حاضر فقط دو بخش رضی و ارشق محروم شناخته می‌شوند، از جمله کارهای در دست اولویت خواهد بود.

نماینده ویژه رئیس جمهور بیان کرد: اجرایی شدن عملیات بزرگراه جاده مشگین‌شهر_اهر، جاده مشگین شهر_سراب، جاده‌ی گردشگری ۶ هزار متر مربع را پیگیری می‌کنیم و نیز در حوزه راه آهن هم سعی می‌کنیم پر منفعت ترین راه تا پارس آباد با نظر کارشناسی اتخاذ گردد.

مدنی افزود: در مورد الحاق به منطقه آزاد قاعدتاً باید مناطق محروم در اولویت باشند تا شامل بخشودگی مالیات شده و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی صورت گیرد و مردم این منطقه نیز از معیشت بهتری برخوردار شوند.

کد خبر : 19613

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس