سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 22 اکتبر 2021 | 23:52 ب.ظ
نماینده اردبیل:

انتظار مردم از دولت جدید بیشتر است

انتظار مردم از دولت جدید بیشتر است نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی و گام دوم انقلاب قوای سه گانه یک‌دست شده و بر این اساس انتظار مردم از دولت آقای رئیسی بیشتر شده است.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی  جمعه شب در جلسه شورای اداری اردبیل که با حضور رئیسی برگزار شد، افزود: مشکلات ما در دوره‌های گذشته یکی دو تا نبوده، کاری هم نشده و چیزی ما  جانبازان، ایثارگران و دهک‌های پایین از دولت گذشته ندیدیم.

وی با بیان اینکه اعضای فعلی دولت جوان و بافکر هستند و باید به استان اردبیل توجه ویژه‌ای داشته باشند، اضافه کرد: استان اردبیل سردسیر است و با این وجود از بودجه ۱۴۰۰ برای پروژه‌های عمرانی استان چیزی تخصیص نیافته است.

وی اضافه کرد: بودجه ۱۴۰۱ بزودی  به مجلس خواهد خواهد آمد و باید در زمینه تخصیص بودجه توجه ویژه‌ای شود.

موسوی با اشاره به برخی مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: ما از پتروشیمی محرومیم، صنایع تبدیلی نداریم، کارخانه‌های راکد زیاد داریم، مواد اولیه ، سرمایه در گردش وجود ندارد و  قهرمانان تولید در منطقه با مشکلات زیادی روبرو بوده و نیاز به حمایت دارند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در حاشیه شهرهای استان جوانان مبتکر و پای کار زیادی وجود دارد ، گفت:  محلات ۱۳ گانه در اردبیل جمعیت زیادی دارند و هیچ امکاناتی وجود ندارد و در زمینه اشتغال در آنها مشکلات زیادی وجود دارد.

موسوی با تاکید بر  تسریع در اجرای راه‌آهن اردبیل و تداوم آن به پارس‌آباد مغان افزود: با این اقدام اردبیل به کریدور شمال به جنوب وصل می‌شود و ماندن راه‌آهن در اردبیل طرح را ابتر می‌کند.

وی همچنین به اجرایی کردن منطقه آزاد تجاری ، صنعتی اردبیل اشاره کرد و گفت: منطقه آزاد می‌بایست پارس‌آباد ، بیله‌سوار، گرمی و نمین را پوشش دهد.

او همچنین با اشاره به نقش گردشگری در اقتصاد استان بیان کرد: کرونا به هتلداران سرعین خسارت زده است ، مسافر و گردشگر در استان نیست و باید از فعالان این عرصه حمایت شود./ایرنا

کد خبر : 19595

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس