سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 22 اکتبر 2021 | 23:08 ب.ظ
وزیر راه:

برای اتصال راه‌آهن اردبیل به جمهوری آذربایجان اقدام می‌کنیم

برای اتصال راه‌آهن اردبیل به جمهوری آذربایجان اقدام می‌کنیم وزیر راه و شهرسازی گفت: تداوم پروژه راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد و اتصال آن به جمهوری آذربایجان مطالبه مردم استان بوده و ما برای تحقق آن تلاش می‌کنیم.

رستم قاسمی روز جمعه در جلسه شورای اداری نمین افزود: برای تکمیل راه‌آهن اردبیل یک هزار میلیارد تومان در این سفر اختصاص داده می‌شود، همچنین برای اتصال آن به پارس‌آباد اعتبار لازم تخصیص داده می‌شود.

وی گفت: احداث بزرگراه‌ها هم در این استان مورد مطالبه مردم است و مقرر است سالانه ۵۰ کیلومتر  بزرگراه در این استان احداث شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل در دست احداث است و نیازمندی استان در احداث بزرگراه بیش از ۸۰۰ کیلومتر می‌باشد.

قاسمی بهسازی راه‌های روستایی را یادآور شد و گفت: برای بهسازی راه‌های روستایی ۶۰ میلیارد ریال در این سفر اختصاص داده می‌شود.

وی درباره تامین مسکن در دولت سیزدهم افزود: برای احداث مسکن در قالب جهش تولید، زمین رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد و هیچ محدودیتی هم در این باره وجود ندارد و تلاش ما بر این است به میزان متقاضی در تمام شهرها مسکن ساخته شود.

قاسمی گفت: در استان اردبیل هر سال ۲۰ هزار واحد مسکونی و تا چهار سال آینده ۸۰ هزار واحد مسکونی ساخته می‌شود.

وی احداث کارخانه‌های صنعتی در نمین را ضروری خواند و گفت: وجود کارخانه صنعتی آرتا پلاست فرصت بزرگی است که با وجود این کارخانه بی‌نظیر کشور نباید هیچ بیکاری در نمین وجود داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال و کار آفرینی‌ ، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی الزامی است و دولت آماده حمایت از بخش خصوصی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی است.

قاسمی درباره آب آشامیدنی روستاها هم گفت: تامین آب آشامیدنی در روستاهای این استان هم مورد مطالبه قرار گرفته که این مشکلات در جلسه هیات دولت بررسی شده و تصمیمات لازم هم اتخاذ خواهد شد.

رئیس‌جمهوری در سفر هشتم استانی خود روز جمعه به اردبیل سفر کرد. این سفر یک روزه است./ ایرنا

کد خبر : 19557

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس