سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 22 اکتبر 2021 | 22:55 ب.ظ

حضور رییس جمهور در جمع عشایر دشت مغان اردبیل

حضور رییس جمهور در جمع عشایر دشت مغان اردبیل آیت الله سیدابراهیم رییسی در جریان سفر به استان اردبیل و بازدید از دشت مغان، با عشایری که در مسیر بودند، دیدار کرد.

آیت الله «سیدابراهیم رییسی» که از صبح امروز (جمعه) به اردبیل سفر کرده است، با جمعی از عشایر دشت مغان دیدار کرد.

رییس جمهوری پس از شنیدن مشکلات و دغدغه‌های مردم، اظهار کرد: دشت مغان دارای نعمت‌هایی از جمله آب‌ و  زمین حاصلخیز  است و مردان و زنان این منطقه با اراده خودشان و با دستان پینه بسته در زمین‌های کشاورزی تولید می‌کنند.

آیت الله رییسی افزود: شما مشکلاتی دارید، یکی از مشکلات اراضی است که باید به افراد صاحب حق برسد که بخشی از کار انجام شده و بخشی دیگر نیز باید انجام شود. مشکل دیگر، آب است که من از پروژه آبرسانی بازدید داشتم. بخش‌های مختلف این پروژه با پیشرفت ۷۶ و ۹۰ درصد همراه بوده است.

وی گفت: در مجموع اگر همتی از سوی استاندار، وزارت نیرو و مسئولان منطقه انجام شود، آب بزودی وضعیت منطقه را متحول می‌کند که این کار هم شدنی است.

آیت الله رییسی امروز همچنین با حضور در روستای فتحعلی از نزدیک و در فضای صمیمی با عشایر و کشاورزان این روستا دیدار و گفتگو کرد. عشایر و کشاورزان با ابراز خوشحالی از حضور رئیس جمهور در منطقه، مشکلات و دغدغه‌های محلی و شخصی خود را در فضای صمیمی با رئیس جمهور در میان گذاشتند.

رییس جمهوری در این دیدار پس از شنیدن دغدغه‌ها و مطالبات مردم روستای فتحعلی، به استاندار و وزیر جهاد کشاورزی دستور داد مشکلات آنان را پیگیری و حل کنند.

وی خطاب به مردم روستای فتحعلی با قدردانی از تلاش کشاورزان و عشایر برای تولید محصولات کشاورزی و دامی گفت: دولت مصمم است با برنامه‌ریزی‌های مناسب صورت گرفته، به بهبود وضع کشاورزان منطقه و رفع مشکلات آنان اقدام کند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری صبح امروز همچنین از  شبکه‌ آبیاری و زهکشی اراضی پایاب سد خداآفرین بازدید کرد.

آیت الله رییسی پس از دریافت گزارش از مسئولان پروژه، استاندار، نمایندگان استان با اشاره به لزوم تشکیل سریعتر این پروژه، اظهار کرد: اگر در تکمیل این پروژه تاخیر شود، این تاسیسات از بین می‌رود.

وی افزود: با فروش اموال مازاد دولت در استان و بودجه ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، باید اعتبارات تامین شده تا هرچه سریعتر این پروژه  تکمیل شود.

رییس دولت سیزدهم امروز همچنین بعد از دریافت گزارش مسئولان کشت و صنعت مغان، گفت: استاندار طرح توسعه این شرکت را  قطعی کند تا کشت و صنعت مغان از درآمد بیشتری برخوردار شده و همچنین از اعتبارات استفاده کند و بیکاری را در منطقه از بین ببرد.

آیت الله رییسی تصریح کرد: شرکت کشت و صنعت مغان در این منطقه مسئولیت اجتماعی دارد و باید در این زمینه برنامه‌ریزی شود.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: موظف هستیم تا جایی که امکانات کشش دارد نسبت به توسعه منطقه و اشتغال تلاش کنیم. توجیهی برای کُند کردن توسعه وجود ندارد. دولت باید برای آبادانی منطقه تلاش کند.

کد خبر : 19542

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس