سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 22 اکتبر 2021 | 22:53 ب.ظ
رئیس‌جمهوری:

تامین آب مهم‌ترین نیاز و مشکل کشاورزی استان اردبیل است

تامین آب مهم‌ترین نیاز و مشکل کشاورزی استان اردبیل است رئیس‌جمهوری گفت: تامین آب برای اراضی مرغوب استان اردبیل مهم‌ترین نیاز و مشکل بخش کشاورزی این استان است.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی روز جمعه در جریان دیدار با اهالی روستای فتحعلی منطقه مغان افزود: برای تامین آب اراضی مرغوب کشاورزی منطقه مغان یک طرح بزرگ از چند سال پیش آغاز شده که یک فاز آن تا ۹۰ درصد احداث شده ، فاز دیگر با ۷۶ درصد و فاز سوم با درصد کمتر در حال اجرا و تکمیل است.

وی تاکید کرد که در مجموع وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو به همراه مسئولان دیگر باید همت کنند که مساله تامین آب در این منطقه حل شده و شرایط متفاوتی برای کشاورزی این منطقه و استان اردبیل رقم بخورد.

رییس جمهوری  اضافه کرد: طراحی و برنامه‌ریزی دقیقی برای استفاده از ظرفیت آب و زمین در منطقه مغان انجام شده و اگر طرح‌های در دست اجرا تکمیل نشود کل سرمایه‌گذاری آسیب می‌بیند.

رئیس‌جمهوری: تامین آب مهم‌ترین نیاز و مشکل کشاورزی استان اردبیل است

آیت الله رئیسی  کار و تلاش مردمان منطقه مغان و استان اردبیل در تولید محصولات کشاورزی را ستودنی خواند و گفت: این منطقه از نعمت آب و زمین حاصلخیز برخوردار است و نتیجه همه اینها در افزایش میزان تولید مشاهده می‌شود.

وی در ادامه این بازدید با تاکید بر واگذاری اراضی پایاب سد خداآفرین به عشایر منطقه مغان بیان کرد: این افراد صاحبان حق هستند که بخشی از حقوق زمین آنها در سطح سه هزار هکتار واگذار شده و مابقی نیز بر اساس برنامه تدوین شده واگذار خواهد شد.

آیت‌الله رئیسی قبل از این بازدید از اجرای طرح آبیاری در دشت فتحعلی مغان نیز بازدید کرد.

وی همچنین از ۲ مزرعه برداشت پنبه و بادام زمینی در دشت فتحعلی بازدید کرده و با کشاورزان منطقه به گفت و گو پرداخت.

رئیس‌جمهوری روز جمعه در هشتمین سفر استانی خود وارد فرودگاه پارس‌آباد مغان در استان اردبیل شده و مورد استقبال آیت‌الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و سیدحامد عاملی استاندار اردبیل قرار گرفت.

آیت‌الله رئیسی در این سفر از برخی پروژه‌ها و توانمندی‌های اقتصادی شهرستان پارس‌آباد مغان و اردبیل بازدید کرده و دیداری با نمایندگان اقشار مختلف مردم خواهد داشت.

همچنین جلسه شورای اداری استان اردبیل با حضور رئیس‌جمهوری برگزار می‌شود و وزرای اعزامی به شهرستان‌های مختلف استان گزارش خود را از مسائل و مشکلات مناطق مورد بازدید خود ارائه خواهند کرد.

رئیس‌جمهوری را در این سفر معاونان و تعدادی از وزرای دولت همراهی می‌کنند.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،  وزیر راه و شهرسازی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر نیرو، وزیر تعاون و رفاه اجتماعی، وزیر اقتصاد، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری ، رئیس سازمان برنامه و بودجه  در این سفر به نمایندگی از دولت با مردم شهرستان‌های مختلف استان دیدار و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار خواهند گرفت.

سفر رئیس‌جمهوری به استان اردبیل یک روزه است.

کد خبر : 19539

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس