سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 22 اکتبر 2021 | 22:35 ب.ظ
️ قاسم محمدی :

کشت و صنعت دوره تحول را سپری می کند /پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان بدهی

کشت و صنعت دوره تحول را سپری می کند /پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان بدهی رئیس هیئت مدیره کشت و صنعت مغان گفت: مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان دوره تحول را با اقدامات جهادی سپری می کند و همه باید به تقویت تولید و اشتغال در این منجموعه اقتصادی کمک کنیم.

قاسم محمدی  اظهار کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۶۷۹ نفر نیروی ثابت و ۳۰۰ نفر نیز نیروی خدماتی و استیجاری در مجموعه کشت و صنعت فعالیت می کنند که در برخی از بخش ها فعالیت این نیروهای انسانی شایسته در سه شیفت و به شکل تاثیرگذار است.
وی خاطرنشان کرد: ۵ هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم در کشت و صنعت مغان فعالیت دارند که در مجموع ۱۰ هزار خانوار از سفره پربرکت این مجموعه اقتصادی و تولیدی در مغان بهره مند هستند.
رئیس هیئت مدیره کشت و صنعت مغان به تغییر ساختار پرسنلی و افزایش حقوق و مزایای آنها در ۸ ماه اخیر اشاره کرد و گفت: اعضای هیئت مدیره بیش از ۷۰۰ مورد ملاقات را در این مدت با کارگران و پرسنل شاغل کشت و صنعت برگزار کرده و در راستای تحقق خواسته و مطالبه آنها افزایش حقوق طبق سنوات و ۲۰ درصد حق جذب انجام شده و شاغلین ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش دریافتی داشتند.
محمدی بیان کرد: در مجموع ۳۵ درصد افزایش حقوق نیروهای شاغل کشت و صنعت مغان در این چند ماه رقم خورده و میزان پرداختی ما به پرسنل از ۱۶ میلیارد تومان سال گذشته به ۲۷ میلیارد تومان رسیده است.
وی ادامه داد: نیروهای کارگری حتی یک روز تاخیر در دریافت حقوق نداشتند و در دوره تحول کشت و صنعت ۲۳۰ میلیارد تومان پرداختی حقوق انجام شده است.
رئیس هیئت مدیره کشت و صنعت مغان به بازگشت کشت و صنعت به دامن مجموعه دولتی در یک دوره تحول اشاره کرد و افزود: در این دوره سعی شده تا به دور از بروکراسی های زاید اداری با نگاه مدیریتی تحول آفرین کارها و اقدامات به شکل مناسب در اولویت قرار گیرد و هم در حوزه زراعت و هم باغات و دامپروری تحولات اساسی در حال انجام است و ما فردا میزبان وزیر جهاد کشاورزی در آستانه سفر رئیس جمهور خواهیم بود تا در کنار بازدید از کشت و صنعت در ادامه مسیر تحول کمک کار ما باشند.
محمدی از کشت و صنعت مغان به عنوان قلب تپنده کشاورزی کشور یاد کرد و گفت: با تاکید دولت سیزدهم به بخش کشاورزی به عنوان بخش مولد توجهی جدی شده و سعی بر حمایت از مجموعه کشت و صنعت مغان است که امیدواریم در همه بخش ها افزایش تولید رقم بخورد.
وی اظهار کرد: کارهای جهادی در تولید محصولات استراتژیک در کشت و صنعت مغان جزو برنامه ریزی های اصلی است و ما در کنار انجام ماموریت اصلی خود سعی مان بر این است تا در حوزه های اجتماعی و فرهنگی، مدرسه سازی و امور سرپرستی ایتام و سایر فعالیت های خیرخواهانه مشارکت داشته باشیم.

حضور رسانه ها در حمایت از کشت و صنعت برد – برد است
رئیس هیئت مدیره کشت و صنعت مغان خاطرنشان کرد: کشت و صنعت و دامپروری مغان دست کمک به سوی اصحاب رسانه، فعالان شبکه های اجتماعی و مجازی، نخبگان و محققان دراز می کند تا به اثربخشی و تقویت نظام تولید در این مجموعه کمک شده که این حرکت ها فضای برد – بردی را برای کشت و صنعت و رسانه ها فراهم می آورد.
محمدی با بیان اینکه ۵ هزار هکتار اراضی کشت و صنعت مغان در چند ماه اخیر در اختیار عشایر قرار گرفته است، تصریح کرد: سالانه ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد کشت و صنعت کم شده اما ما توانسته ایم به رغم کاهش درآمد به مطالبات چندین ساله جامعه عشایری پاسخ داده و به نوعی حق و حقوق آنها را تامین کنیم.
وی افزود: ما در چهارچوب انتظارات معقول و منطقی در خدمت همه گروه های کنشگر اجتماعی هستیم ولی به هیچ وجه خلاف قوانین و مقررات دنبال سندسازی و یا فاکتورسازی نخواهیم بود و اجازه نمی دهیم تا عده ای سرمایه های بیت المال را در کشت و صنعت چپاول کنند.

گزارش مطلوب و سفید حسابرسی از کشت و صنعت
رئیس هیئت مدیره کشت و صنعت مغان با بیان اینکه کمیته وصول مطالبات در کشت و صنعت فعال شده و اطلاعات حقوقی در سامانه پاک نیا و کارمند ایران ثبت شده است، اظهار کرد: با اصلاح آئین نامه معاملاتی کشت و صنعت تمامی مناقصه ها و مزایده ها در سامانه ستاد ثبت شده و براساس قوانین انجام می شود.
محمدی ورود دیوان محاسبات و بازرسی را در گزارش گیری از کشت و صنعت مغان یادآور شد و بیان کرد: مبارزه با فساد و سالم سازی فضای اداری و اجرایی در کشت و صنعت مغان به عینه قابل مشاهده و لمس است و ما به دور از اقدامات سفارشی سعی داریم در چارچوب قوانین و مقررات فعالیت های خود را شفاف و روشن گزارش کنیم.
وی افزود: با حرکت جهادی تولید محصولات در اغلب حوزه ها افزایش چشمگیری را نشان می دهد به طوری که در گندم ۳۰ درصد، جو ۴۰ درصد، کلزا ۲۱ درصد و چغندر قند نیز ۴۱ درصد راندمان مطلوب و قابل قبول به ثبت رسیده است.

محمدی میانگین راندمان تولید در بخش زراعت را ۳۲ درصد اعلام کرد و گفت: از ۱۵ دی ماه سال گذشته که کشت و صنعت را از بخش خصوصی دریافت کردیم تا ۲۵ مهرماه امسال ۴۹ جلسه هیئت مدیره با بیش از ۱۱۶ ساعت رایزنی و مباحث کارشناسی برگزار شده و ۳۰۶ بند مصوبات هیئت مدیره اجرایی و ۴۸ بند نیز در مرحله اجراست.
نظام جامع کشاورزی در کشت و صنعت تدوین می شود
رئیس هیئت مدیره کشت و صنعت مغان اظهار کرد: در تلاش هستیم تا نظام جامع کشاورزی و الگوی کشت را در کشت و صنعت تدوین کنیم که در این راستا ۲ هزار هکتار باغات این مجتمع در حال بهره برداری است که یک هزار هکتار آن به مرحله فرسودگی و کهنگی رسیده است.
محمدی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا کشاورزی هوشمند برپایه نظام بهره برداری صحیح را گسترش داده و ظرفیت تولید گندم را از ۳٫۸ تن به ۵٫۴ تن در هر هکتار ارتقا دهیم.
وی تصریح کرد: با تاکید وزارت جهاد کشاورزی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قرار است از لیست واگذاری خارج شود تا با افزایش بهره وری و سوددهی بتوان این بنگاه اقتصادی را از شرایط موجود به سمت تحول اساسی سوق داد.
رئیس هیئت مدیره کشت و صنعت مغان در پایان به گزرش حسابرسی در سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: با استقرار حسابرس مستقل نتیجه به دست آمده در این حوزه اعلام شد که کشت و صنعت مغان دارای گزارش مطلوب و سفید در این فرآیند بوده است./بازار

کد خبر : 19525

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس