سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 16 اکتبر 2021 | 21:41 ب.ظ

کام مردم را تلخ نکنیم

نادر پرستار پیشکسوت مطبوعات اردبیل
کام مردم را تلخ نکنیم عرشه اصلی پل قدس پس‌ از شش سال از آغاز عملیات اجرایی آن به‌طور موقت برای عبور خودروها بازگشایی شد.

این پل با همه سرنوشتی که داشته و با همه کم لطفی ها، کم‌محبتی ها و عنایت‌ها و توجه‌ها، بالاخره عرشه اصلی‌ برای عبور خودروها آماده شد

محمود صفری از اولین روز آغاز فعالیت، پایان دادن به قصه تکراری و ملال ‌آور پل قدس را در دستور کار قرارداد. عوامل اجرایی پروژه در مدت‌زمانی محدود، شبانه ‌روز تلاش کردند و بخشی از پروژه را برای استفاده مردم آماده و تحویل دادند.

حال ساعاتی از برقراری رفت‌ و آمد خودروها نگذشته انتقادها، بهانه‌ تراشی‌ ها، طرح سؤالات و ایرادگیری ها آغاز شده‌است.

کام شیرین مردم در عبور از روی این پل را تلخ نکنیم. متأسفانه در طرح اما و اگرهای پروژه، برخی از عزیزان که تا دیروز بله‌ قربان گوی مجموعه شهرداری، تمجید کنندگان چشم‌ بسته‌ی #شهرداروقت، #صاحبان #قراردادهای #درآمدزا و #متنعم از سفره گسترده بودند نقش‌آفرینی می‌کنند و آن‌هایی که تا دیروز #پلقدس را بزرگ‌ترین پروژه شمال غرب می‌دانستند، فعالیت کارگاهی آن را بی‌نظیر تلقی کرده و شهردار وقت را قهرمان ستودنی پروژه‌ها و اردبیل را با عنوان کارگاه سازندگی و توسعه شهری می‌نامیدند به چه دلیلی امروز به آماده شدن آن طعنه می‌زنند؟

می‌گویند وقتی #عمر_قراردادها به پایان برسد، از #هزینه‌های غیرضرور و ریخت‌وپاش‌های سوال‌برانگیز جلوگیری گردد، از تشکیل گروه‌ها و باندهای فعال در فضای مجازی برای تمجید خودی‌ها و تخریب غیر خودی‌ها خبری نباشد، نق زدن‌ها و به کارهای مثبت چهره منفی‌ بخشیدن آغاز می‌شود.

این‌که پل دارای ایراد فنی است یا نه، موردی است که باید متخصصان امر نظر بدهند و یا به‌مرور زمان نواقص مشخص گردد ولی تلاش برای کم‌ارزش نشان‌دادن تلاش‌ها، دوندگی‌ها و احساس مسئولیت‌ها، آزاردهنده می‌شود.

عزیزانی که در زمان #متوقف بودن عملیات احداث پروژه حرفی نمی‌زدند و سخنی نمی‌گفتند و مطلبی نمی‌نوشتند چگونه با آماده شدن عرشه اصلی به یاد پل افتاده‌اند؟

تا زمانی‌که در کارهایمان صداقت نباشد و تعریف و انتقادهای مان در راستای جلب رضایت پروردگار قرار نگیرد مشت مان هرروز بیشتر از دیروز باز شده و جایگاه خود در جامعه را از دست خواهیم داد.

کد خبر : 19498

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس